POLECAMY

plastyka pochwy- cystocele

napisał/a: omadzia5 , 2013-08-23 17:27
Witam. Jakis czas temu wyczułam cos w przedsionku pochwy jakby jakis guzek. Zaniepokojona poszłam do ginekologa, ktory stwierdził obniżenie przedniej ściany pochwy. 20 miesiecy temu urodziłam syna SN wówczas pękła sciana, ktora zszyto. Był to moj drugi porod naturalny. Czasem przy kichnieciu, bądź przy silnym kasłaniu zaczełam troszkę popuszczac mocz. Ale tylko w momencie gdy pęcherz był wypełniony. W sumie zdarzało sie to nie często, ale bardziej denerwowało mnie czeste oddawanie moczu. Cały czas miałam wrazenie jakby chciało mi sie siku. Nie mogłam do konca odróżnić pęcherza, a przy pozycji na narciarza jeszcze troche moczu leciało. Musiałam czesto wspomagać sie jakby tłocznia brzucha, zeby wydobyć z siebie te kilka ostatnich kropli. Gin. zleciła ćwiczenia mięśni Kegla, pozniej dostałam skierowanie na badanie urodynamiczne, w ktorym jest napisane.
URD-Przeszkoda podpecherzowa anatomiczna, zmienna w cystocele z podwyższonymi cisnieniami mikcyjnymi. Nadreaktywnosc pęcherza/wypieracza -wtórne do przeszkody . No i w rozpoznaniu przeszkoda podpecherzowa w cystocele i nadreaktywnosc wypieracza.
Cystometria mikcyjna- pozycja połlezaca w fazie wypełnienia, infuzja 50 ml/min, cewnik pomiarowy 6Fr.
Faza wypełnienia: zmniejszona pojemność pęcherza i podwyższona podatność scian, czucie zachowane, obniżony prog, wypieracz stabilny.
Faza wydalania: Podwyższone ciśnienia mikcyjne wypieracza. Wspomaganie mikcji tłocznia brzuszna. Zarys krzywej mikcji nie regularny. Zaleganie moczu po mikcji śladowe. Zachowana korelacja. Pomikcyjny skurcz niestabilny.
UROFLOWMETRIA wolna: 100/11/0 l 150/16/5
zmniejszona pojemność pęcherza, regularny zarys krzywej mikcji, dobre tempo przepływu, bez zalegania moczu po mikcji.

Z tym wynikiem poszłam do swojej Pani ginekolog. Dała mi skierowanie na operacje w sumie duzo mi nie powiedziała. A ja nadal nic nie rozumiem. Wspominała o jakis taśmach i o starej metodzie. Ze niby taśmy sa nowsze, a ja nie wiem co lepsze i na co sie zdecydować. Prosze ktoś wie jak to wyglada jakie sa metody i ich skuteczność bądź ryzyko prosze doradzcie, bo nie wiem na co sie zdecydować. A na skierowaniu mam napisane cystocele i nadwrazliwosc pęcherza.