POLECAMY

Pieczenie, łzawienie, swędzenie i czerwienienie oczu

napisał/a: AKomputeroholik , 2011-08-18 22:13
Witam, od tygodnia bodajże, jak nie lepiej zmagam się z pieczeniem, łzawieniem, swędzeniem oraz zaczerwienieniem oczu, na kompie siedzę bardzo mało, gdy rano wstaje oczy mnie nie pieką, gdy zaś wieczorem wracam z dworu zaczynają bardzo mocno łzawić i piec oraz swędziec, na dworze jak robi się ciemno również objawy się powtarzają, co to może być, może mi ktoś powiedzieć? czy to zwykłe zapalenie spojówek czy mam jechać do okulisty?
napisał/a: Vattier , 2011-08-18 22:19
Najprawdopodobniej jest to właśnie zapalenie spojówek, zwłaszcza że teraz ciągle coś pyli. Jeśli objawy nie zmniejszą się, będą się utrzymywać lub dojdą nowe, to wówczas proponowałbym się wybrać do lekarza.
napisał/a: AKomputeroholik , 2011-08-18 22:26
powiem Tak, objawy ustają, dzisiaj rano były nieodczuwalne, wczoraj w ogóle znikły, tylko dzisiaj znowu wróciły, wczoraj jedynie oczy piekły mi gdy kładłem się spać w kącikach .
napisał/a: AKomputeroholik , 2012-01-22 21:25
Około miesiąca temu byłem u okulisty, pani okulistka byŁa bardzo niemiła, nie raczyła nawet powiedzieć co jest moim oczom, ale to nie ważne, przepisała mi jakieś krople, pamiętam tylko,że były w bardzo małej buteleczce i cholernie drogie, kazano mi je brać do puki buteleczka nie opróżni się, brałem je około tygodnia czułem, że objawy ustępują, teraz oczy znowu pieka i sa lekko zaczerwienione, raz pieka a raz nie, nie wiem co to moze byc,
napisał/a: Malicka1 , 2015-05-26 02:04
A może to zespół suchego oka? Objawy akurat pasują. Na to pomogą Ci sztuczne łzy http://www.woman-news.pl/uroda-3/1370-sztuczne-lzy-sposob-na-piekne-oczy Najlepiej odwiedzić okulistę i dowiedzieć się co Ci dolega.
napisał/a: Malgosiaczek , 2015-06-09 17:18
Ja pracuję po 10 godzin przed komputerem i często pieką mnie oczy pod koniec dnia. Zakrapiałam kroplami ale to przynosiło chwilową ulgę. W dodatku noszę okulary bo jestem krótkowidzem i wzrok szybciej mi się męczy. Kumpela poleciła mi tabletki Gold Luteina i odkąd zażywam oczy nie męczą mi się tak szybko. Poza tym jak się nosi okulary to trzeb dbać bardziej o oczy.
napisał/a: aneskaa , 2017-08-24 23:53
Często mam problemy z oczami, czasem mi łzawią, czasem pieką, ogólnie są bardzo wrażliwe nawet na dzialanie sloca czy wiatru. W takich chwilach stosuje hialeye, które łagodzą te objawy i dzięki nim mogę normalnie funkcjonować. Warto też wybrać się do okulisty, aby upewnić się, czy to nie jest coś poważnego.
napisał/a: Lukrecja_Borgia , 2017-08-29 13:31
Ja oprócz tego, że regularnie badam wzrok, to stosuję krople nawilżające. Czasem takie objawy jak opisujesz to także możliwość wystąpienia astygmatyzmu. Ja tak miałam i dopiero optometrysta to odkrył.
napisał/a: aneskaa , 2017-10-04 15:26
Lepiej wybrać się do okulisty, bo to może być coś poważnego. Poza tym warto zakraplać oczy kroplami nawilżającymi. Ja często mam problemy z łzawiącymi i piekącymi oczami, wtedy używam hialeye, ponieważ nie zawierają konserwantów i mam pewność, że mi nie zaszkodzą. Po chwili łzawienie ustępuje i mogę normalnie funkcjonować.
napisał/a: agadys , 2017-10-12 17:45
wiesz co? spróbuj hialeye, to krople, ja ich używam dość często, ponieważ mam niekorzystne warunki pracy i znam ból pieczących oczu... tu masz naturalny skład, bęz śmieciowych konserwantów, więc powinny o wiele szybciej przynieść ci ulgę i nawilżyć