POLECAMY

OPRYSZCZKA

napisał/a: Aleks , 2007-10-10 11:20
mam opryszczke na narzadach plciowych, ale nie ta drugiego rodzaju(choroba weneryczna) tylko ta raczej niegrozna, taka ktora sie ma na ustach. juz trzeci dzien biore leki (heviran 5 razy dziennie) i smaruje mascia, ale wcale nie mam wrazenia ze jest lepiej. dzis nie poszlam do szkoly, bo mnie tak boli przy chodzeniuchyba z powodu pocierania, pozdraznien,, mam wrazenie tez ze z tych krost wycieka zolta ropa. czy to normalne? ile trwa kuracja zanim sie polepszy stan skory? zauwazylam ze pojawilo mi sie tez kilka krost na posladkach ;/ juz mam dosyc tej infekcji, moze lekarz zle mnie zdiagnozowal i dlatego kuracja nie dziala? czy mam a malo ciepliowsci? dodam ze pierwszy raz mam opryszczke, mam tez powiekszone wezly chlonne w pachwinach. pomocy! :( :(
napisał/a: Peter , 2007-10-11 08:19
Oprócz opryszczki, może być infekcja bakteryjna. Może być konieczny antybiotyk. Zwróć uwagę na to lekarzowi. Można też z tych zmian ropnych pobrać materiał na posiew i będzie wiadomo, czy nie ma współistniejącej infekcji bakteryjnej.
napisał/a: Kasienka84 , 2007-10-11 08:59
Bez wizyty u lekarza chyba się nie obędzie, i nie odkladaj tego za dlugo tylko się wybierz bo samo się nie zagoi
napisał/a: Aleks , 2007-10-13 15:02
ale ja bylam u lekarza i to ona mi przeciez przepisala te tabletki i masc, nigdy wczesniej w zyciu nie mialam opryszczki (i mam nadzieje ze sie wiecej nie powtorzy...) teraz juz mi przeszlo, ale wezly chlonne nadal mam powiekszone.. juz mnie nie boli ale slady nadal sa. w poniedzialek ide na kolejna wizyte..
napisał/a: final , 2010-06-09 14:15
Opryszczka, w jakiejkolwiek postaci by nie występowała, nie jest przyjemnym zjawiskiem. Każdy kto choć raz przechodził tego wirusa, powinien o siebie dodatkowo zadbać, żeby zmniejszyć ryzyko kolejnego wystąpienia. Myślę, że mogłaby pomóc immulina, która wzmacnia układ odpornościowy - dobrze jest brać coś takiego, jak ma się skłonność do tego wirusa.
napisał/a: wikam2 , 2010-06-09 15:25
Nie odswieżamy starych postów. Z przed 3 lat szczególnie....