POLECAMY

Oparzenie / odmrożenie w oklicach łydki, kostki ?

napisał/a: john1xx, 2017-05-28 14:48
Witam.
Kieruję się z prośbą o poradę dotyczącego stanu mojej skóry na nodze.
W piątek wylałem sobie na nogę gorącą wodę, woda nie była wrząca ale też dużo nie brakowało do tego stanu. Po może 2 minutach spryskałem skórę specjalnym zamrażaczem w sprayu, coś ala lód w spayu. Użyłem tego pierwszy raz i prawdopodobnie zrobiłem to bardzo źle, ponieważ użyłem zbyt dużą ilość z bliskiej odległości, zrobiłem to kilkakrotnie W pewnym momencie skóra bardzo zaczęła mieć piec więc zaprzestałem. Domyślam się, że oparzoną skórę dodatkowo odmroziłem... Bardzo nie podoba mi się kolor skóry w tym miejscu, czuję skórę przy dotyku, bardzo piecze, kuję, momentami też samoistnie zakuje. W pierwszą noc natłuściłem olejkiem do opalania, na tą chwilę nic nie stosuję. Ogólnie czuję się w miarę dobrze, mogę chodzić. Gdy chodzę odczuwam lekki dyskomfort, tak jakby skóra była mocno naciągnięta. Bardzo proszę o jakieś porady i napisanie czy taki kolor skóry jest normalny? Czy to coś poważnego? Czy to się zagoi ? I czy pozostaną blizny i ślady?
Nie jestem za bardzo w stanie iść do lekarza na tą chwilę, ponieważ przebywam daleko od domu (inny kraj poza unią europejską). Jeżeli jednak było by to bardzo konieczne musiałabym coś zacząć myśleć.
Poniżej zdjęcia.
Ps. strup na nodze nie jest wynikiem tego oparzenia, ranka powstała wcześniej (też nie chce się zagoić)
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

https://images84.fotosik.pl/598/f49ffb4bc1de5077.jpg

https://images81.fotosik.pl/599/a6337d78f61d37d8.jpg
napisał/a: piotrosiama, 2017-05-28 23:31
W aptece bez recepty jest sporo różnych preparatów na poparzenia. Wystarczy pokazać farmaceucie poparzoną nogę a na pewno coś Ci dobierze, bo te środki są w różnej cenie.