POLECAMY

odporność 6 latka

napisał/a: mamakasiaz, 2010-07-30 11:04
Witam
Syn ma 6 lat .Jest alergieiem na alternaria .W testach skórnych pęcherz wyszedł prawie 2 cm . Z IGE ( jak nie pokręciłam literek) IV stopień.Został skierowany na odczulanie juz w 3 wizycie u alergologa.
Zawsze bardzo chorował, ale przeważnie były to inf wirusowe .3 dni przedszkola -2 tyg w domu.Od roku gdy zaczął odczulanie , częsciej choruje na inf bakteryjne 3 zapalenia ucha , angina , wysiękowe zapalenie uszu i ubytek słuchu 50 decybeli.3 x zapalenie oskrzeli z licznymi świstami .
Alergolog twierdzi , ze trzyma się dobrze ale to był najgorszy rok .Przeszedł usunięcie 3 migdała po miesiącu dopadła go pierwsza angina -brał zinatt 10 dni.
Dawałam mu engostyl 6 tyg ,.Pediatra chce przypisać rybomunyl a alergolog zabrania .Wg niej immunoterapia wystarczy .Podać cos przed przedszkolem ?
Po anginie ma drobne białe kuleczki na migdałach ,lekarz twierdzi ze oczyszczają się migdały ... ale to juz trwa 2 miesiące .Na wszystkie moje pytania zawsze jest odpowiedz tak ma być , ale ja widzę ze to moje dziecię bardziej choruje niż w mając 3 lata .
Raz dostał serię broncho jak miał 3 lata .Przyjmował tez immunoglukan z rok temu ale nie widziałam poprawy.Co mogę mu podać jak pomóc a moze żle zrobiłam zgadzając się na odczulanie .Mam jeszce wrażenie , ze choroba łapie go z tydz po szczepieniu .Lekarz twierdzi , ze to mój wymysł , ale wg mnie ma to związek z odczulaniem
Proszę o jakąś podpowiedz
napisał/a: Peter, 2010-07-30 11:39
mamakasiaz napisal(a):Witam
Dawałam mu engostyl 6 tyg ,.Pediatra chce przypisać rybomunyl a alergolog zabrania .Wg niej immunoterapia wystarczy .

Tak właśnie wygląda współpraca między lekarzami!
Alergolog patrzy tylko w swoim kierunku. A tu należało zadać sobie pytanie, na ile to alergia, a na ile to problem nawracających infekcji. I od tego zacząć, a nie ślepo patrzeć w wyniki badań, zwłaszcza testów alergicznych, które informują jedynie o nadwrażliwości i wcale nie świadczą o tym, że aktualny proces chorobowy ma jakikolwiek związek z alergią.
Ja poradziłbym coś takiego - skonsultować dziecko z dobrym pediatrą. Wykonać badania immunologiczne: pełna morfologia, crp, poziom IgM, IgA, IgG, IgE ilościowo, kom. CD 4 + CD8 + To takie minimum. Wykonać wymaz z gardła. Te badania przyniosą wiele informacji, w jakim stanie jest ukł. immunologiczny dziecka i jaką ma florę bakteryjną. I dopiero wtedy podejmować decyzję o leczeniu. Moim zdaniem alergolog zbytnio pośpieszył się z decyzją o odczulaniu i co gorsza, dalej brnie w to nie zważając na pogarszający się stan dziecka.
Stan migdałków też daje wiele do myślenia. Nie jest to normalny stan, gdzie zbiera się w przetokach wydzielina stanowiąca pożywkę dla bakterii. Niestety, ostatnie leczenie anginy nie było zbyt efektywne i trzeba to też brać pod uwagę.
napisał/a: mamakasiaz, 2010-07-30 17:05
Dziękuję za szybką odpowiedz .
Mam pytanie co za bad :kom. CD 4 + CD8 + :)
Czy aso tez zrobić czy to sobie darować.
Zaczęłam się nawet zastanawiać czy ta angina to nie była mononukleoza .Mimo , ze dostał zinat to tem z 40 st spadła dopiero w piątej dobie .
Najgorsze to to , ze z naszym alergologiem się nie mogę dogadać .
Będę szukać dobrego pediatry ...
Ten wymaz zrobić tez teraz ?
napisał/a: Peter, 2010-08-02 09:15
mamakasiaz napisal(a):
Mam pytanie co za bad :kom. CD 4 + CD8 + :)
Czy aso tez zrobić czy to sobie darować.

To subpolulacje limfocytów T - zbyt skomplikowane, by wyjaśniać:)
Można ASO zrobić.
Wymaz można zrobić, o ile dziecko nie przyjmowało ostatnio antybiotyku.
napisał/a: mamakasiaz, 2010-08-06 08:43
U pediatry (alergolog ,immunolog kliniczny) umówieni jestesmy 30 sierpnia .Czekamy .
Mam jeszcze jedno pytanie.Ukąszenie komara u syna kończy się wielkim obrzękiem .Jak go ukąsi w twarz to nawet oka nie widać .Ostatnio w stopę to but nie wchodził przez 3 dni .Noga bania , gorąca , rozlana ...Oczywiście alergolog twierdzi , ze to normalne dzieci tak reagują a po powodziach komary bardziej zjadliwe :( Czy coś z tym można robić .Na dodatek i tak co dziennie przyjmuje leki alergiczne , ale to nie pomaga w tym przypadku.
Zauważyłam jeszcze , ze około tyg po odczulaniu dostaje stanów podgorączkowych do 38 stopni.Boli go głowa , jest zmęczony , słaby .Zauwazyłam to juz od 3 odczulan czyli co miesiąc .Przez tydz boli go ręka .Lekarz- allerg twierdzi , ze gorączkuje z innego powodu
Czy może to byc od odzczulania .
Osiwieje .Za ostatnio jak idę na odczulanie to mam wrazenie , ze szkodzę swojemu dziecku .A to dopiero 8 miesięcy
Pozdrawiam
napisał/a: Peter, 2010-08-06 13:51
Takie zjawisko obrzęku nie jest znowu aż tak normalne. Jest nadreaktywność ukł. immunologicznego. Leki przeciwhistaminowe nie są aż tak skuteczne. Zjawisko reakcji alergicznej jest bardzo skomplikowane i uwalnianie mediatora zapalnego jakim jest histamina to tylko jeden z jej elementów. Na wiele innych mediatorów zapalnym nie ma leku. Co najwyżej łagodzą sterydy, ale każdy wie, co robi ich nadużywanie.
Wprowadzenie alergenu (szczepionki odczulającej) może spowodować stan podgorączkowy. Widzę, że alergolog ciągle przy swoim. Jeśli dziecko ma jakąś przewlekłą infekcję, to szczepionka odczulająca może być czynnikiem wyzwalającym reakcje gorączkowe.
Czy pani dziecku szkodzi? Z pewnością nie, ale ja mam wątpliwości co do właściwego postępowania alergologa. Moim zdaniem ta nadwrażliwość ( alergia) jest wywołana zbyt częstymi infekcjami, jakie są u dziecka, a z którymi organizm sobie nie radzi. To, co wyszło na testach, to tylko fakt to potwierdzający, że jest nadwrażliwość. I jak podkreśliłem wcześniej, objawy u dziecka mogą nie mieć związku ze stwierdzoną na testach alergią na alternaria. Moim zdaniem sedno sprawy leży gdzie indziej. Może dziecko jest zagrzybione, jest nosicielem chorobotwórczej bakterii, stąd takie reakcje.
napisał/a: mamakasiaz, 2010-08-06 16:58
bardzo dziękuję
Dzisiaj byłam z synem na wymazie z gardła w kierunku bakterii i grzybów .Z resztą badań zaczekam na wizytę z immunologiem ,30 sierpnia .Co do alergologa to zdecydowałam się na zmianę lekarza prowadzącego.(ta sama klinika)Mam nadzieję ,ze nie będzie z tym problemów.
Czy engystol mogę podawać? czy wstrzymać się z podawaniem do momentu zrobienia tych wszystkich badań z krwi?
Bardzo dziękuję za poświęcony czas :)
Pozdrawiam
napisał/a: Peter, 2010-08-09 08:08
Sądzę, że podjęła pani właściwą decyzję.
Engystol można teraz podawać.
napisał/a: mamakasiaz, 2010-08-18 14:48
odebrałam wymazy z gardła :
w kierunku grzybów -- nie wyhodowano
w kierunku bakterii -- flora fizjologiczna dla układu oddechowego.
Dodam , ze na podniebieniu po ostatniej anginie( jesli to była angina )zostały wybroczyny.Dzisiaj byłam jeszcze raz u alergologa-laryngologa na odczulaniu ( za miesiąc idziemy do nowego)pani doktor uważa , ze to od twardego jedzenia :)
Badania krwi zrobimy po wizycie u immunologa 30 sierpnia .