POLECAMY

Nawracający kaszel+antybiotyki

napisał/a: Paulla, 2017-02-27 16:37
Witajcie Kochani!
Potrzebuję Waszej porady. Otóż zaczęło się wszystko od połowy stycznia. Pojawiła się u mnie pewnego wieczoru gorączka 38,5 i kaszel, który był dość charakterystyczny, bo szczękający i suchy. Napady kaszlu męczyły mnie całą noc. Były tak silne, że trudno mi było oddychać więc na drugi dzień udałam się do lekarza.
Po zbadaniu mnie lekarz stwierdził, że osłuchowo wszystko jest ok, a kaszel pochodzi od krtani, bo panuje jakaś wirusówka. Przepisał mi Fromilid Uno, który miałam zażywać przez 5 dni, Acodin -4x dzinnie, Fexofast-2x dziennie oraz Ventolin w przypadku silnego kaszlu. Po trzech dniach zażywania antybiotyku, gorączka ustąpiła, a kaszel znacznie się zmniejszył. Po skończeniu antybiotyków, kaszel utrzymywał się, choć w mniejszym stopniu więc poszłam ponownie do lekarza. Tym razem dostałam Fromilid Uno na 7 dni i przepisano mi Zyx, który miałam brać przez tydzień po jednej tabletce. Jednak, gdy skończył mi się antybiotyk, kaszel po około 2 dniach znowu się pojawił i to bardzo silny więc znowu dostałam Fromilid Uno tym razem na 10 dni. Jutro zażywam ostatni antybiotyk, ale nadal kaszlę. Proszę o poradę, jak dalej postępować? Oczywiście jutro idę ponownie do lekarza.
P.S. Dodam, że pracuję zawodowo z małymi dziećmi i z osobami o obniżonej odporności więc nie mogę ich narażać na kontakt z bakteriami czy wirusami, zatem obecnie jestem na zwolnieniu. Ponieważ w moim rejonie zamieszkania panuje ksztusiec to wykonałam morfologię krwi oraz CRP i lekarz stwierdził, że ksztusiec możemy wykluczyć. Nadmienię, iż wyniki morfologii, a także CRP są w normie.
napisał/a: Paulla, 2017-03-27 17:59
sprawa się sama rozwiązała. Organizm był nadreaktywny po infekcji :)