POLECAMY

Leki typu Prostamol- wpływ na popęd płciowy

napisał/a: Michał1955, 2010-06-20 11:07
Witam, jak widać z loginu na forum, jestem mężczyzną w wieku 55 lat. Ostatnio odczuwam problemy z oddawaniem moczu (za często, ciężej itp.). Myślę o wizycie u urologa, ale najpierw bym może spróbował leków bez recepty typu Prostamol uno. Jednak intryguje mnie jedno. W internecie można znaleźć bardzo różne opinie dot. wpływu takich leków na popęd płciowy.Wiadomo, że ich głównym działaniem jest Hamowanie przemiany testosteronu do dihydrotestosteronu. Według jednych źródeł może to obniżać, wg innych podwyższać popęd płciowy, a często w ogóle nie ma informacji o ewentualnym wpływie. Mimo nienajmłodszego już wieku, czasem współżyjemy z małżonką, więc wolałbym go nie tracić. Z drugiej strony, zdrowie najważniejsze, więc jakoś się pogodzę z takimi skutkami ubocznymi. Proszę o wyjaśnienia i z góry dziękuję.
napisał/a: Grystan, 2010-06-21 09:32
Prostamol może Pan zażywać bez stresu ponieważ jego działanie nie jest na tyle mocne aby wpływać istotnie na te kwestie, a producent twierdzi że preparat wpływa korzystnie na funkcje seksualne (co suma sumarum jest częściowo prawdą). W przypadku preparatów na receptę stosowanych w łagodnym przeroście gruczołu krokowego może być już troche gorzej ale i tak tego typu działania niepożądane dotyczą tylko kilku procent stosujących te leki osób.
napisał/a: augustyn888, 2010-06-22 15:32
Choruję na prostatę od kilku lat i powiem tak.Jeżeli uważasz że masz podobny problem to raczej nie zastanawiaj się i odwiedź lekarza urologa.Poprzez proste badanie per rectum stwierdzi czy występuje u Ciebie przerost prostaty.Leczenie się preparatami typu Prostamol lub temu podobnymi do niczego dobrego nie prowadzi.Jest to zwykły chwyt reklamowy firm farmaceutycznych na zbicie kasy.Te leki jeżeli nie zaszkodzą to na pewno nie wiele pomogą.Piszę to w oparciu o swoje doświadczenie.Rezygnując w pewnym momencie z leczenia u urologa,podjąłem się leczenia tym właśnie preparatem,i tylko pogorszyłem sprawę.Czym prędzej wróciłem do lekarza urologa.Tak też Tobie radzę.Jest to dla nas mężczyzn zbyt poważny problem by go bagatelizować i tylko fachowa opieka medyczna i odpowiednie leki zapisane przez specjalistę pomogą złagodzić problem.
Niestety z pewnymi konsekwencjami trzeba się liczyć,jednak zdrowie jest najważniejsze,ponieważ nie leczona prostata prowadzi do poważnych powikłań i znacznie pogarsza komfort codziennego życia.
Z seksem nie jest nawet najgorzej,pomimo uwag na ulotkach można prowadzić w miarę normalne życie seksualne.
Ale bywa tak że czasami coś za coś opłaci się,a w tym przypadku szczególnie.
Pozdrawiam serdecznie i polecam profesjonalne leczenie,ja tak zrobiłem i nie żałuję.
Nie dajmy się ogłupiać telewizyjnym reklamom.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-06-23 09:56
Nie do końca piszesz prawdę, bo nawet suplementy diety takie jak palma sabałowa mają dosć dobrze udokumentowaną skuteczność w takich sytuacjach, ale oczywisćie to zależy od stadium przerostu gruczołu.
napisał/a: augustyn888, 2010-06-23 11:23
Opisuję to na własnym przypadku,kiedy przerost gruczołu prostaty nie był zbyt wielki i te leki typu Prostamol i inne ziołowe absolutnie nie przyniosły poprawy.Dlatego wysnułem własną opinię co do tych leków,czy preparatów,jak ich tam zwał.Proponując takie leki powinno się uświadamiać potencjalnych nabywców że należą one do grupy leków niekonwencjonalnych stosowanych zazwyczaj w medycynie alternatywnej.Palma sabałowa i inne substancje ziołowe wchodzą w skład Prostamolu.
Poza tym zbierałem opinie dotyczące skuteczności działania tych leków w czasie czekania na wizytę w poradni urologicznej,od innych pacjentów chorujących na przerost prostaty,i nie są one zbyt pochlebne.
A koszty leczenia są pokaźne.
Poza tym jest to moja osobista opinia i każdy może podejść do niej indywidualnie.
Druga sprawa ,to jeżeli nie zahamujemy choroby we wczesnym stadium, to mogą nas czekać później przykre konsekwencje.Nie kieruje zainteresowanych na fałszywe tory,w związku z tak dotykającą nas mężczyzn przykrą chorobą jaką jest prostata,proponując jak najbardziej fachowe leczenie.
Pozdrawiam.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-06-23 15:57
Wiesz tylko własne doświadczenie to trochę mało aby wysuwać daleko idące wnioski.
napisał/a: augustyn888, 2010-06-24 13:26
W niektórych kwestiach można i należy wyciągać daleko idące wnioski,ponieważ w grę wchodzi wyciąganie bezsensowne pieniędzy z naszych kieszeni przez firmy farmaceutyczne.Jest na to wiele dowodów,ale nie miejsce i czas na ich przytaczanie.
Powtarzam jeszcze raz skoro Ci tak trudno zrozumieć.
Piszę to w oparciu o własne leczenie i popełnione błędy,każdy ma prawo podejść do tego, tak jak uważa to za słuszne.Wnioski się wyciąga w końcu na konkretnych przypadkach.
Jeżeli jesteś moderatorem i uważasz że moje komentarze wykraczają poza granice rozsądku to je po prostu usuń.Nie zamierzam prowadzić tutaj zbędnej polemiki.
Pozdrawiam.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-06-24 20:35
Mam 100% inne zdanie, bo to większość leków nawet jak działa to ma pokaźne skutki uboczne, co przy lekach naturalnych nie występuje. Akurat zły przykład podałeś, bo palma sabałowa jest dość dobrze przebadana i ma jej skuteczność jest poparta licznymi badaniami.

Przykładów w biblioteczce mam wiele, jak chcesz to mogę podać, masz jeden z nich:

http://www.omega.win.pl/palma_sabatowa.htm
napisał/a: augustyn888, 2010-06-25 09:14
Może i mają skutki uboczne ale działanie jest w 100% skuteczniejsze.Jeżeli uważasz że chorując na przerost prostaty nie zapoznawałem się z podobnymi lekturami to się trochę mylisz.
Skoro piszesz o tej palmie to równie dobrze możesz wymienić pomidory i paprykę zawierające likopen,soję która zawiera fitoestrogeny zmniejszające poziom PSA,grzyby i skuteczność selenu który też zmniejsza PSA,i wiele innych produktów mających korzystny wpływ na przerost prostaty lub co gorsza nowotwory.
Ostatecznie możesz mieć swoje zdanie ale ja mam również swoje, poparte osobistą praktyką,co do tych 100% to raczej bym z Twojej strony nie przesadzał.Każdy by chciał się leczyć bez skutków ubocznych.Ale za i przeciw stosowaniu leków niekonwencjonalnych przemawia wiele argumentów.Zdania są bardzo podzielone mówienie o 100% to lekka przesada.
Pozdrawiam.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-06-25 12:40
Ale Ty chyba dalej czegoś nie rozumiesz, leki na bazie palmy sabałowej mają udokumentowaną skuteczność kliniczną, urolodzy na całym świecie za pomocą leków skutecznie leczą łagodne przerosty prostaty i to nie moja wiara tylko fakty. Oczywiście że jak ktoś idzie do lekarza z 3 stadium to pomoże mu tylko skalpel.
napisał/a: augustyn888, 2010-06-27 00:19
Wszystkie zioła mają udokumentowane działanie,a są dobre bo jeżeli nie pomogą to również niewiele zaszkodzą,a na efekty trzeba czekać w nieskończoność.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-06-27 09:40
Wiesz na szczęście mamy wybór, możesz leczyć się gdzie chcesz i czym chcesz, nie chcesz ziół nie bierzesz przymusu nie ma.