POLECAMY

Klinowe usuwanie paznokcia - dbanie o ranę

napisał/a: Leerkoo , 2016-12-19 21:33
Miałam przeprowadzony zabieg usuwania paznokcia. Palec wygląda okropnie. Co mogę robić żeby szybciej się zagoiło, żeby nie wdała się infekcja? Zabieg miałam wykonany po wrośnięciu paznokcia w palec i dużej ilości ropy pod nim. Paznokieć został praktycznie w połowie usunięty, wraz z wyczyszczeniem macierzy.

Opatrunek zmieniam codziennie - ściągam, pryskam octeniseptem, delikatnie przecieram gazą i zakładam nowy opatrunek (używam okładów parafinowych - sączy się jeszcze krew +osocze/ropa - koloru żółtego)
napisał/a: piotrosiama , 2016-12-20 01:27
Kiedy dokładnie miałaś usuwany ten paznokieć ? Bo jeśli minęło już parę dni od zabiegu to powinnaś zgłosić się do chirurga na kontrolę.
napisał/a: Leerkoo , 2017-01-11 21:15
Byłam już na kontrolach kilka razy. Ale nadal nie wygoił się do końca. Jest cały czerwony, z miejsca macierzy sączy się ropa. Pod płytka paznokcia widać czerwona kreskę -krew. Wyglada jakbym się uderzyła mocno. A to już miesiąc po zabiegu. Teraz smaruje znowu maścią fucidin. Martwię się ze to tak długo się goi.
napisał/a: Leerkoo , 2017-03-25 21:30
Palec dalej wyglada jakby miał spotkanie z ciężkim przedmiotem. Dodatkowo z drugiej strony paznokcia robi mi się dokładnie to samo. Póki co pomagają okłady z moczu i olejku herbacianego, ale jest to męczące.