POLECAMY

Jaskrawo żółty mocz i brązowa wydzielina

napisał/a: BASIApytanie, 2011-11-01 15:39
Zaczęłam brać wczoraj wit. B (mam nadzieję że pomoże na pewne problemy skórne). Po 2 ostatnich wizytach w ubikacji zauważyłam, że mocz jest jaskrawo żółty, a po ostatniej - jasno brązowa wydzielina na wkładce. Czy to może mieć związek z tą witaminą B? Jestem w 19. dniu cyklu (na przeciętne 30 dni). Barwa moczu mnie zaintrygowała, i do tego ta wydzielina... Może to mieć jakiś związek ze sobą?
napisał/a: iza451, 2011-11-01 16:56
Jaskrawożółty mocz przy zażywaniu witaminy B (a właściwie B2) jest rzeczą normalną. Jej nadmiar jest wydalany z moczem (a ponieważ jest żółciutka, więc i mocz jest żółciutki:). Prawdopodobnie jakaś jej część jest też wydalana z innymi płynami ustrojowymi, stąd ciemniejsze zabarwienie wydzieliny z pochwy.
napisał/a: BASIApytanie, 2011-11-06 20:42
Dziękuję!
Odstawiłam wit. B, mocz na 2gi dzień wrócił do normalnej barwy, wydzielina też :)
Pisałaś, że nadmiar tej witaminy jest wydzielany - czy w moim przypadku taka reakcja może oznaczać, że nie potrzebuję zażywać wit. B w tabletkach, skoro jej usuwanie było nawet przez śluz z pochwy?
Miałam nadzieję, że wit. B trochę pomoże na kłopoty skórne (mam kilka białych przebarwień na ramieniu które dermatolog szybko nazwał liszajem...). Ale w takim wypadku odpuszczę sobie tę witaminę i nadal będę polegać na przepisanych maściach, które po miesiącu stosowania chyba nie przynoszą żadnego efektu :(
napisał/a: iza451, 2011-11-07 00:02
nie odpuszczaj sobie wit B. Jej uderzeniowe dawki mogą być dobre dla skóry.