POLECAMY

Jak przesunąć okres?

napisał/a: aniak23, 2011-05-11 21:11
Witam,
18 czerwca mam ślub. W miesiącu kwietniu okres przypadał mi właśnie na 18-tego. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych a wiem że można nimi przesunąć okres. Czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na mój organizm? Jak mam zażywać tabletki aby przesunąć okres. Proszę o poradę
napisał/a: wikam2, 2011-05-11 21:25
Tabletkami wyeliminujesz okres a nie przesuniesz. W czasie przerwy mamy sztuczne krwawienie z odstawienia.
Musisz zażyć pierwszą tabletkę anty w pierwszym dniu krwawienia (okresu majowego) i jeśli przerwa wypadnie w czasie ślubu po prostu jej nie rób - jedz od razu drugie opakowanie. Jeden raz można tak zrobić i skutków to nie ma.
Trzeba się tylko liczyć z tym, że przy pierwszych opakowaniach można plamić i wystepuja skutki uboczne.
Tabletki gin powinien przepisac po badaniach.
napisał/a: aniak23, 2011-05-11 21:34
Dziękuję za odpowiedź.
Przypuśćmy że dostane okres regularnie czyli 18stego - zacznę wtedy brać tabletki - od 18-stego licząc 21 dni wypada 8 czerwca i wtedy mogę zrobić tą przerwe 7 dniową tak( wtedy będzie to sztuczne krwawienie i tym samym uniknę go na ślubie? dobrze myślę?
napisał/a: wikam2, 2011-05-11 21:38
Tak. Możesz też tej przerwy także nie robić tylko zacząc nowe opakowanie bądź ją skrócić. Wydłużyć też ale wtedy koniec z ochroną anty.
napisał/a: aniak23, 2011-05-11 21:49
dzięki, już wszystko wiem :)
A powiedz mi jeszcze - rozumiem że tabletki są indywidualnie dobierane przez gin dla każdego.
Czy to prawda że tabletki mają pozytywne skutki np piękne włosy, cera ( mam 27 lat i nadal trądzik)- natomiast pod odstawieniu problem powraca?
Czy mogą powodować nadmierne owłosienie? Rozumiem że takie negatywne skutki występują przy złym doborze tak?
napisał/a: wikam2, 2011-05-12 12:09
aniak23 napisal(a):dzięki, już wszystko wiem :)
A powiedz mi jeszcze - rozumiem że tabletki są indywidualnie dobierane przez gin dla każdego.
Czy to prawda że tabletki mają pozytywne skutki np piękne włosy, cera ( mam 27 lat i nadal trądzik)- natomiast pod odstawieniu problem powraca?
Czy mogą powodować nadmierne owłosienie? Rozumiem że takie negatywne skutki występują przy złym doborze tak?


Tabletki to sztuczne hormony, wpływają na cykl. A hormony jak wiadomo odpowiadają za wiele rzeczy więc - tak. Mogą wpłynąc np na włosy ale nie muszą, efekt po odstawieniu zazwyczaj mija. Nadmierne owłosienie? Być może.
To są i zalety i wady tabletek anty ale nie ma znaczenia czy są dobrane dobrze czy źle bo i tak mogą wystąpić.
Tabletki dobrane dobrze (po badaniach hormonlanych, krzepnięciu, usg etc.) nie są żadnym gwarantem tego, ze skutki uboczne nie wystąpią. Niemniej powinny być mniej uciążliwe.
napisał/a: aniak23, 2011-05-12 21:40
Ok, a jeszcze mam jedno pytanie ok, np . wezmę te tabletki 18 maja , bede brała 21dni zrobie ta przerwe pozniej kolejne opakowanie i jak skoncze drugie opakowanie to już bym chciała odstawić całkowicie te tabletki. I wtedy rodzi się pytanie kiedy pojawi mi się normalny okres? odp proszę
napisał/a: wikam2, 2011-05-12 21:53
Nie wiadomo :) Może się pojawić szybciej niż normalny, jak normalny albo znacznie poźniej.
Zazwyczaj ma to miejsce tydzień(?) poźniej niż normalnie licząc od ostatniej zjedzonej tabletki.
Czasem anty można sobie nie chcący rozwalić naturalny cykl - zazwyczaj chwilowo.
Porozmawiaj z ginem czy jest w ogóle sens brania anty na 2 miesiące, choć ja to rozumiem - to w końcu ślub. A Ci którym pigułki nie służą odstawiają je jeszcze szybciej niż po dwóch opakowaniach.
napisał/a: Blackursus, 2011-05-12 22:55
Ja nie sadze, zeby przesuwanie okresu za pomoca tabletek anty bylo czyms dobrym, a szczegolnie, ze nie bralas tabletek nigdy wczesniej i tak naprawde nie wiesz jaka bedzie Twoja reakcja na nie. Pozatym tabletki antykoncepcyjne to pozadna dawka hormonow i przyjmowanie ich tylko przez miesiac czy dwa, moze byc bardziej niebezpieczne niz branie powyzszych przez kilka lat, tak mysle. Moze to spowodowac powazne zachwianie Twojej gospodarki hormonalnej,nie wspomne juz o libido!
Tak jak napisalam wczesniej; nie znasz reakcji swojego organizmu na tabsy. U mnie (i u kilku moich kolezanek) bylo tak, ze zaczelam brac w pierwszym dniu okresu, a krwawienie ustalo dopiero po kilku dniach przyjmowania nastepnego "listka", czyli krwawienie trwalo ponad miesiac! Dodam, ze skonsultowalam to z lekarzem, ktory stwierdzil, ze nie jest to powod do obaw i ze tak niektore kobiety reaguja na tabletki anty.
Znam dobry sposob na zmniejszenie obfitosci krwawienia miesiecznego. Jezeli chcialabys go poznac, daj znac. Pozdrawiam.
napisał/a: aniak23, 2011-05-13 18:44
Tak chciałabym poznać ten sposób napisz proszę
napisał/a: wikam2, 2011-05-13 20:53
Po pierwsze nie wiem czy jest to "zdrowy" sposób (ingerencje w cykl niosą konsekwencje) po drugie u kazdego działa inaczej po trzecie nie eliminuje!
napisał/a: Blackursus, 2011-05-13 23:24
Sposob jest jak najbardziej bezpieczny, ale tak jak pisalam, nie wstrzymuje krwawienia, zmniejsza tylko jego obfitosc. Polega na dostarczeniu organizmowi duzej dawki witaminy "C", ktorej nadmiar jak wiadomo jest wydalany z organizmu z moczem. Zacznij kuracje, jakies kilka dni przed okresem, lykaj witamine "C", pij herbate z duza iloscia cytryny, jedz cytrusy. Wyprobowalam kiedys ten sposob na sobie i zadzialal; okres byl duzo mniej obfity i trwal krocej. Powiedziala mi o tym kolezanka, ktora miala taki sam problem jak Ty- wychodzila za maz i w ten dzien przypadal jej okres. Pozdrawiam.