POLECAMY

Jak obniżyć cholesterol?

napisał/a: Milka8619 , 2011-01-14 13:06
Witam, może macie jakieś sprawdzone sposoby w diecie na obniżenie cholesterolu bez użycia medykamentów? Dzięki za wszelkie sugestie.;)
napisał/a: Stachursky , 2011-03-11 13:47
Styl życia i wszystko co się pod tym kryje.

Nie zapominajcie też o triglicerydach, bo wszyscy mowią tylko o cholesterolu, a te paskudztwa są tak samo groźne.
napisał/a: SweetMadness , 2011-04-14 14:47
Dieta Montignaca świetnie działa na obniżenie cholesterolu - zresztą jakakolwiek zmiana sposobu odżywiania, która wpływa na zminimalizowanie ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych będzie miała takie działanie.
napisał/a: Agaluk , 2011-09-10 11:27
Jak najmniejsze spożywanie tłuszczów a nawet eliminacja ich z naszej diety. To zastąpić możesz np. Olejem z nasion wiesiołka chociażby z Gal. Poza tym ruch jest ważny, czyli gimnastyka lub spacery, rowerek itp.
napisał/a: blondyneczka_83 , 2011-09-12 15:22
Moja odpowiedź nie będzie specjalnie odkrywcza - trzeba wyeliminować z diety produkty tłuste i ograniczyć niezdrowe tłuszcze na koszt np. oliwy z oliwek czy oleju z pestek winogron. Jak przygotowujemy np. mięso, to poodcinajmy tłuste elementy, zamiast masła stosujmy np. odtłuszczone serki (np. Philadelphia light etc.), nie jedzmy również fast-foodów, majonezów i innych sosów na bazie majonezu, bo to właśnie one podnosza nam cholesterol.
Ograniczmy również spożycie alkoholu.
W aptece można zakupić wiele suplementów, które ułatwią utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, np. wspomniany wiesiołek z Gal'a. A na półce z jogurtami zamiast słodkich deserków sięgnijmy np. po benecol (chyba tak się nazywa ten jogurt do picia, a jak nie to najwidoczniej pomyliłam z margaryną :D).
napisał/a: lulu1983 , 2011-10-13 12:28
Można się wspomagać tabletkami z Omega 3, które mają w sobie tran czy też olej z wątroby np. rekina..

__________________
Aparaty EKG
napisał/a: Agataka27 , 2012-06-13 22:40
Problem z zbyt wysokim cholesterolem ma wiele osób. Jest to ostatnio coraz częściej spotykane zjawisko. Walka z jego obniżeniem niestety nie należy do łatwych. Jednak nie można bagatelizować tego problemu. Po prostu trzeba robić wszystko, by jak najskuteczniej obniżyć jego poziom. Lekarz polecił Ci samą dietę, myślę, że dieta sama w sobie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Powinieneś sięgnąć po jakieś produkty obniżające jego poziom. Stosowanie tylko i wyłącznie diety przyniesie Ci nieziemskie katusze, a tak naprawdę niewiele zmieni. Więc lepiej działać mając silniejsze *argumenty*.
Polecam Ci Zestaw *Wysoki cholesterol* firmy CaliVita. Składa się on z trzech produktów: *Cholestone*, który normalizuje poziom cholesterolu, zaczynając od przyczyny; *Omega 3* - dotlenia organizm i wzmacnia żyły, a co za tym idzie ogranicza ryzyko zawałów serca; oraz *Triple Potency Lecithin*, preparat pomagający rozkładać tłuszcze, dzięki czemu będą one łatwiej usuwane.
Może i cena tych produktów nie jest najniższa, ale lepiej zainwestować i uporać się z problemem raz, a porządnie. Chyba, że wolisz kupować *cudowne produkty*, które i tak nic nie dają. Lepiej zainwestuj w coś sprawdzonego i ważniejsze - skutecznego!
napisał/a: marikool , 2012-07-06 07:54
Pomocny w obniżaniu cholesterolu jest suplement, zawierający betaglukan występujący w owsie, Betalip, przyjmowałam go 4 miesiące i w końcu mam cholesterol na odpowiednim poziomie.
napisał/a: Ayame , 2012-07-06 10:12
Odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia. Są też tabletki ziolowe cynarex (?), ale nie wiem, czy to nie zalicza się do medykamentó :)
napisał/a: marikota , 2012-07-08 08:54
dobrze mówisz: dieta, ćwiczenia, ale wspomóc też się trzeba Najlepiej by w danym suplemencie występował błonnik :)
napisał/a: aniulaaa , 2013-03-11 12:53
Ojej, przeraziłam sie. Czytałam przed chwilą artykuł, że podobno osoby, które mają niskie cisnienie również maja wysokie prawdopodobienstwo wystapienie zawału. Co o tym sądzicie? Bo jestem poważnie zaniepokojona, ponieważ moja mama na bardzo niskie cisnienie.