POLECAMY

Insulina - przedawkowanie

napisał/a: goja811, 2010-06-25 20:34
Witam. Mam pytanie związane z przyjmowaniem insuliny przez pijanego człowieka. Męża brat ma spore problemy z piciem alkoholu i agresją, dodatkowo podczas awantur wstrzykuje sobie całą fiolkę insuliny w brzuch !(jest cukrzykiem). Krzyczy, że się zabije w taki sposób. W tej fiolce jest chyba ze 100jednostek tej insuliny.

Wzywana jest policja, a teść daje policjantowi puste opakowanie po tej insulinie po to, aby wiedzieli, że on to brał w tak dużej ilości. Co z nim robią na izbie wytrzeźwień... Nie wiem. Na drugi dzień wraca do domu i na tym tyle, aż do następnej awantury z udziałem alkoholu.

Czy faktycznie istnieje realne ryzyko,że on w kilka chwil straci przytomność, bądź jeszcze gorzej -że umrze?
Czy on nas wszystkich tak straszy? Szantażuje...
napisał/a: Grystan, 2010-06-25 22:52
Tak istnieje taka możliwość. Zastosowanie zbyt dużej dawki insuliny może spowodować hipoglikemię i nawet prowadzić do śmierci pacjenta. Wbija sobie fiolkę insuliny ? 300 jednostek? hmm... może w tej fiolce nie było insuliny, alkoholikom różne rzeczy przychodzą do głowy.
napisał/a: goja811, 2010-06-26 17:09
Tak, napełnia specjalnie przy nas "pen" całą fiolką insuliny i demonstracyjnie wskrzykuje sobie raz za razem w brzuch. Przekręca pen i dalej wstrzykuje i tak do końca tej buteleczki.
Mówi, że mamy patrzeć na jego śmierć...

Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie widzę, że koniecznie trzeba wzywać policję i zabierać go na izbę w tym szale pijaństwa.
napisał/a: KarolKarol, 2012-02-29 19:59
Witam czy osoba ktora nie jest cukrzykiem a przyjmie insuline w duzej dawce moze umrzec? jaka dawka moze byc smiertelna?
napisał/a: seele, 2013-12-07 13:58
Bardzo proszę o informacje jak udzielić pierwszej pomocy (zanim dotrze służba medyczna) osobie, która wstrzyknęła sobie insulinę (nie jest cukrzykiem). Czy jest jakiś sposób postępowania z taką osobą, który może w jakiś sposób zniwelować nagły wzrost poziomu insuliny we krwi i ograniczyć tego skutki? Za każdą dobrą radę z góry dziękuję.
napisał/a: Vattier, 2013-12-07 19:49
Dlaczego ta osoba wstrzyknęła sobie insulinę? Najprostsze postępowanie: jeśli pacjent jest przytomny to można dać mu do spożycia pokarmy zawierające glukozę, Coca Colę lub inne słodzone napoje. Jeśli nieprzytomny to wstrzyknięcie glukagonu jest niewskazane. Należałoby podać glukozę dożylnie, ale pewnie nie masz takiej możliwości. W obu przypadkach należy monitorować glikemię jeśli jest dostęp do glukometru.