POLECAMY

Bóle rąk i nóg po chemioterapii

napisał/a: Alisa1, 2009-02-10 22:18
Jestem po operacji jajnika. Miałam sześć wlewów chemi. Już po drugim wlewie zaczęłam odczuwać ból w stopach, nogach i rękach. Obecnie minoł miesiąc od ostatniej chemi, a dolegliwości te nie ustąpiły.
Chodzenie powoduje ból nóg, drętwienie stóp i brak czucia w palcach, a każdy dotyk uraża.
Mam pytanie: czy dolegliwości te są nieodwracalne, czy z czasem ustąpią i do jakiego lekarza mam się zgłosić, by podiąć leczenie tych dolegliwości.
napisał/a: dimedicus, 2009-02-11 07:48
Należy się zgłosić do lekarza który przeprowadzał wlewki, objaw jest przejściowy i zdarza się że występuje przy tego typu leczeniu(jest to skutek uboczny działania leku inaczej mówiąc neuropatia obwodowa objawiająca się drętwieniem, mrowieniem lub bólem rąk i nóg) Pozdrawiam
napisał/a: Alisa1, 2009-02-11 16:25
Serdecznie dziękuję za odpowiedż - informację.