POLECAMY

ból stawów po chemioterapii

napisał/a: kammi, 2010-06-07 14:52
Witam! Rok temu zakończyłam leczenie: chemio i radioterapia. Niedawno pojawił się dokuczliwy ból rąk ( sczególnie dłoni) i nóg ( szczególnie pięt).Mam wrażenie, że mam mniej siły, jak zaciskam pięść. Zaobserwowałam również, że w ciepłe dni puchną mi trochę dłonie i stopy oraz uwidaczniają się żyły.Wczesniej nie mialam takich objawow, wiec niepokoje sie troche.Bede wdzieczna za kazda porade.pozdrawiam
napisał/a: Vieri, 2010-06-07 19:57
Witam,

Brak informacji o chorobie i stosowanym leczeniu. Takie objawy niekoniecznie muszą wiązać się ze stosowaniem cytostatyków w chemioterapii nowotworów złośliwych.

Pozdrawiam
napisał/a: kammi, 2010-06-07 21:26
Rok temu zakończyłam leczenie chłoniaka śródpiersia. Przeszłam zarówno chemioterapię, jak i radioterapię. Wzięłam 6 kursów gmall. Takie bóle wystąpiły jakieś 2 tygodnie temu/ Nieznacznie spadła mi morfologia, a dokładnie hct i limfocyty. Cały czas odczuwam, że nie mam siły w rękach ( szczególnie jak zaciskam pięści).Boli mnie każdy palec i ręce na wysokośc łokci. Oczywiście nogi również mnie bolą, najbardziej łydki i pięty. Tabletki przeciwbólowe raczej nie działają. A ostatnio jeszcze zaczęły puchnąć mi stopy i dłonie ( szczególnie w ciepłe dni)
napisał/a: renata21, 2010-07-07 15:15
Witam,
mam dokladnie te same dolegliwosci jakie opisala pani powyzej. jestem po radioterapii (styczen 2010) i chemioterapii FU5 ( Kwiecień 2010-ostatni kurs). Martwie sie nie wiem co mi dolega, lekarze tylko drapia sie po glowach i daja przeciwzapalne i przeciewbolowe leki. Ogolne wyniki mam dobre. Z gory dziekuje za rade.
napisał/a: kammi, 2010-07-18 18:42
Ja do dziś nie mam jednoznacznej odpowiedzi, że to skutki uboczne po chemioterapii. Jeden neurolog zgodził się ze mną ale przepisał mi leki, które podaje się na padaczkę. Nie przyjęłam tych leków, bo nie chcę znowu truć organizmu. Bóle nie ustąpiły i wydaje mi się, że nasilają się w upalne dni. Może trzeba przeczekać.
napisał/a: c62, 2010-07-18 18:56
ja 2 miesiące temu skończyłem 4xBEP na raka jądra i też w upalne dni puchną mi dłonie, boli czasem w stawach a nawet w kostkach stóp, również słabsze zaciskanie dłoni, wydaje mi się że to od neurpatii po chemii.