POLECAMY

BI-RADS 4

napisał/a: agnie_cha, 2007-11-27 17:34
Witam, Moja mama dostała opis po badaniu mammografem i tam oprócz tego że bylo napisane że w piersi prawej jest zmiana o śr. ok 1 cm to było również takie oznaczenie jak w temacie. Nie wiem co to oznacza. Dodam że mama dostała skierowanie na biopsje. Rok temu miała wykonywana biopsję gruboigłową ,wynik był dobry, czyli że nie są to złośliwe zmiany. W tamtym roku z opisu mammograficznego wynikało że ma zagęszczenie o śr. ok 1,8 cm do tego był powiększony węzeł chłonny o śr ok. 1,3 cm... w tym roku węzłów powiększonych nie stwierdzono. Dodam że lekarz nie mógł porównać zdjęć z tego roku z tymi z tamtego ponieważ mama je ( wstyd przyznać)zapodziała a kiedy odnalazła miała juz skierowanie na biopsje... Chodzi mi o to czy mam podstawy do obaw że może to byc jednak cos groźnego , co oznacza ten skrót BI-RADS 4, czy jest to jakas okolicznośc pocieszająca że ta zmiana w tym opisie z tego roku jest mniejsza niz w tamtym. będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, nie chcę znowu panikowac jak w tamtym roku.... Pozdrawiam!
napisał/a: agnie_cha, 2007-12-19 20:46
widzę że nie było żadnej odpowiedzi na moją wiadomość, może teraz mi ktoś wyświadczy przysługę i przetłumaczy coś z łaciny? mama dostała wynik biopsji który był prawidłowy, ale lekarz kazał jej usunąć zmianę bo pow że te włókna są podejrzane... czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć co oznacza:

" focus suspectus m.... dex"- takie coś moja mama dostała na skierowaniu na szczepionkę przed zabiegiem usunięcia tego cholerstwa... to gdzie m... było bardzo nieczytelne, co to może oznaczać?

Będę wdzięczna za każdą pomoc, Pozdrawiam
napisał/a: pol495, 2007-12-22 11:04
agnie_cha napisal(a):focus suspectus m.... dex

witam:)focus suspectus m.... dex-ognisko podejrzane w piersi prawej
pozdrawiam
napisał/a: agnie_cha, 2007-12-23 11:54
dziękuje bardzo za odpowiedź:)