POLECAMY

antykoncepcja po porodzie

napisał/a: nie-bo , 2007-09-24 20:09
od jakiegoś czasu jestem mamą szalonego wariata
dotąd zabezpieczałam sie głównie mechanicznie (prezerwatywy)
zastanawiam się nad właściwą formą zapobiegania ciąży, bo jakoś chwilowo iskra Boża wygasła i do kolejnego rozmnożenia mi nie spieszno
i chociaż sporo czytałam/czytam o nowoczesnej antykoncepcji, z chęcią poznałabym jakieś "typy" (jako wiekowy wprawdzie, ale właściwie laik w tej materii)
napisał/a: Kasienka84 , 2007-10-03 10:42
Wiesz jeśli chcesz zacząć brać pigułki to powinnaś udać sie do ginekologa, Antykoncepcja dopierana jest bardzo indywidualnie. Warto zerobic sobie poziom hormonów i inne badania jakie może zlecic lekarz, lekarz wezmie pod uwagę to czy nie masz innych problemów zdrowotnych powie Ci jakie są przeciwskazania jeśli będą i poda plusy i minusy konkretnie już odnośnie Twojej osoby i Twego organizmu i po przyjeciu jakiejś części tabletek będziesz widzieć czy służą Ci czy jednak nie i może trzeba je zmienic na inne. pojęcie Tabkletek i ich rodzai itd jest bardzo szerokie i jednemu cos może być super a innemu nie i tu trzeba indywidualnie podejść. Na forum napewno różne opinie i komentarze będą a u lekarza jeszcze inne.