alergia oczna?

napisał/a: mspider, 2007-01-01 17:02
Mam następujący problem z oczami. Z objawów wynika, że jest to alergia (częste mruganie, nadwrażliwość). Poza tym w ciągu dnia doświadczam uczucia zmęczenia powiek, tak jakby czuję się śpiący, nawet niedługo po przebudzeniu (czy to też może być objaw alergii?). Dodam, że nie mam problemów ze wzrokiem i bez problemu mogę wszystko odczytać. To ciągłe uczucie zmęczenia i mruganie jest naprawdę denerwujące! Być może ktoś już spotkał się z czymś takim. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i radę!
napisał/a: Peter, 2007-01-02 07:27
Spróbuj kropli do oczu Visine (dla zmęczonych oczu). Szczególnie jeśli dużo czytasz lub pracujesz przy komputerze.
napisał/a: mspider, 2007-01-02 13:20
a czy one naprawdę pomagają? żeby nie było, że to tylko reklama taka dobra...
napisał/a: Peter, 2007-01-02 15:03
Żaden preparat, czy lek nie ma skuteczności 100% Jakby tak było, to wtedy nie trzeba by było lekarzy i tylu leków. Ale warto spróbować, może dla Ciebie będzie skuteczny. Jeśli nie, może być inna przyczyna Twoich dolegliwości i wtedy wizyta u okulisty konieczna.
napisał/a: mspider, 2007-01-02 17:19
Ok to spróbuje. A jeszcze jedno, czy te krople można dostać w aptece bez recepty?
napisał/a: Peter, 2007-01-02 18:30
Tak, można.
napisał/a: mspider, 2007-01-04 13:22
Nie mieli w aptece Visine, ale wziąłem Starazolin, podobno też dobre;)
napisał/a: Peter, 2007-01-04 14:25
Jest to odpowiednik Visine. Nie stosuj długotrwale, gdyż może podrażniać spojówkę oka i uzależniać (podobnie jak krople do nosa).
napisał/a: mspider, 2007-01-04 15:28
a właśnie.. na tych wszystkich ulotkach piszą żeby nie stosować długotrwale.. ile to właściwie jest długotrwale? tydzien, miesiąc, pół roku?
napisał/a: Peter, 2007-01-04 18:26
Po 3-4 tygodniach stosowania należy zrobić przerwę. Przerwa powinna trwać min. 2 tyg. Chodzi o to, że organizm przystosowuje się do leku i przestaje działać, lub może (w tym przypadku) spowodować tzw. suche zapalenie spojówek. Zasadniczo przyjmuję się zasadę, że jeśli nie ma poprawy lub są nawroty dolegliwości, należy pójść do lekarza (okulisty).