Porady lekarza: Czy łuszczyca jest zaraźliwa?

Narzeczony córki cierpi na łuszczycę. Czy może ją nią zarazić? Czy ta choroba nie przechodzi przypadkiem na dzieci?

Porady lekarza: Czy łuszczyca jest zaraźliwa? fot. Fotolia

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?


Na łuszczycę cierpi ok. 2 proc. populacji. Choroba ta jest uwarunkowana genetycznie, w związku z tym nie ma żadnej możliwości, aby się nią zarazić! Może natomiast zostać odziedziczona przez potomstwo.

Szacuje się, że prawdopodobieństwo zachorowania wynosi 50 proc., gdy i mama, i tata mają łuszczycę, oraz 16 proc., gdy choruje tylko jeden rodzic. Zdarzają się również chorzy, w których rodzinie nie było przypadków łuszczycy, i odwrotnie – osoby zupełnie zdrowe, w których rodzinie łuszczyca występuje często.

O czym świadczą białe plamki na paznokciach?
Na pytanie odpowiadała Monika Serafin, lekarz dermatolog

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/3 miesiące temu
Witam mam 21 lat chodziłam do dermatologa kilka lat już na skórze głowy mam łuszczyce jednak pani twierdziła że to nie jest łuszczyca po jakimś czasie rozpoznała jednak że to jest łuszczyca w głowie i ciężko mi z tym jest ponieważ gdy ta łuska odchodzi zostaje mi na włosach i to widać. Jednak kilka lat już mam tą łuszczyce leczę ją ale ona i tak jest ciągle wyleczy się skóra głowy po jakimś czasie na nowo jest. Pozdrawiam
/2 lata temu
Mam pytanie do "Gość" czy ta sól którą stosujesz pomaga? Łagodzi jakoś łuszczyce czy tak jak pozostale zalecza i później znów jest to samo?
/2 lata temu
Mam 20 lat męczę się z łuszczycą od dwóch lat straciłem przez to pracę dziewczynę i znajomych co niektórych oczywiście ludzie się na to krzywo patrzą kojarzy im się to zaraz z jakąś zakażną chorobą itd... choroba ogranicza moje życie i to na maxa jestem odcięty przez to od społeczeństwa byłem już kilka razy w szpitalu tylko żeby to zaleczyć ale to na nic żadne maści nic z tych rzeczy nie pomaga jednym słowem przesrana choroba współczuje ludziom chorym na te chorobę
POKAŻ KOMENTARZE (5)