Porady lekarza: Czy łuszczyca jest zaraźliwa?

Narzeczony córki cierpi na łuszczycę. Czy może ją nią zarazić? Czy ta choroba nie przechodzi przypadkiem na dzieci?

fot. Fotolia

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?


Na łuszczycę cierpi ok. 2 proc. populacji. Choroba ta jest uwarunkowana genetycznie, w związku z tym nie ma żadnej możliwości, aby się nią zarazić! Może natomiast zostać odziedziczona przez potomstwo.

Szacuje się, że prawdopodobieństwo zachorowania wynosi 50 proc., gdy i mama, i tata mają łuszczycę, oraz 16 proc., gdy choruje tylko jeden rodzic. Zdarzają się również chorzy, w których rodzinie nie było przypadków łuszczycy, i odwrotnie – osoby zupełnie zdrowe, w których rodzinie łuszczyca występuje często.

Na czym polega badanie trychologiczne?
Na pytanie odpowiadała Monika Serafin, lekarz dermatolog

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
sandra/2 lata temu
Mam pytanie do "Gość" czy ta sól którą stosujesz pomaga? Łagodzi jakoś łuszczyce czy tak jak pozostale zalecza i później znów jest to samo?
chory/2 lata temu
Mam 20 lat męczę się z łuszczycą od dwóch lat straciłem przez to pracę dziewczynę i znajomych co niektórych oczywiście ludzie się na to krzywo patrzą kojarzy im się to zaraz z jakąś zakażną chorobą itd... choroba ogranicza moje życie i to na maxa jestem odcięty przez to od społeczeństwa byłem już kilka razy w szpitalu tylko żeby to zaleczyć ale to na nic żadne maści nic z tych rzeczy nie pomaga jednym słowem przesrana choroba współczuje ludziom chorym na te chorobę
terapeutka/3 lata temu
że też ludzie muszą pytać czy łuszczyca jest zaraźliwa.. Kazdy kto ma trochę wiedzy wie, że chorobami autoimmmunologicznymi nie mozna się zarazić!
POKAŻ KOMENTARZE (7)