Antybakteryjne preparaty Dettol

Chroń siebie i swoją rodzinę przed infekcjami wywołanymi drobnoustrojami

ładowanie... Dettol
fot. materiały prasowe

Mikroorganizmy i zarazki są wokół nas. Nie możemy ich zobaczyć gołym okiem, ale towarzyszą nam przez całe życie. Nie wszystkie są dla nas szkodliwe. Są jednak miejsca lub sytuacje, w których przebywanie niesie za sobą ryzyko przenoszenia szkodliwych drobnoustrojów. W naszych domach kuchnia i łazienka to przede wszystkim raj dla bakterii. Są również miejsca, które nie kojarzą nam się z zarazkami, a jednak są ich siedliskiem. Klamki, piloty do telewizorów, klawiaturę komputera dotykamy wielokrotnie każdego dnia, zostawiając na nich to, co aktualnie znajduje się na naszych rękach. Nie każdy także wie, że siedliskiem bakterii są również damskie torebki…

Nawet jeśli my przestrzegamy higieny inni mogą tego nie robić. Mimo, że współczesna medycyna poprawiła wiele aspektów naszego życia, infekcje wciąż będą nas dotykać, chyba że wszyscy podejmiemy proste kroki, by temu zapobiec. Aby wyjść naprzeciw problemom rozprzestrzeniania się zarazków i infekcji stworzono specjalną linię antybakteryjnych produktów Dettol. Są one proste w użyciu, przebadane dermatologicznie oraz mają wyjątkowo silne właściwości antyseptyczne umożliwiające pozbycie się 99.9% bakterii. Produkty biobójcze należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną. Produkty Dettol: antybakteryjne mydło w płynie, antybakteryjny żel do rąk oraz aerozol do dezynfekcji powierzchni uzyskały pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Dettol antybakteryjne mydło w płynie

Biały „żel” w wygodnych przezroczystych 250ml butelkach. Dla uzyskania najlepszego efektu należy myć w nim ręce przez ok. 30 sek. zwracając uwagę na miejsca szczególnie narażone na obecność zarazków – paznokcie, zagięcia i kciuki. Antybakteryjne mydło Dettol posiada bardzo przyjemny zapach oraz zawiera składniki nawilżające skórę.

Produkt ten zabija 99,9% bakterii, które mogą być obecne na naszych rękach, takich jak: paciorkowce kałowe (Enterococcus spp.), pałeczka okrężnicy (Escherichia coli), wywołujące infekcje dróg moczowych i zakażenia przewodu pokarmowego, pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa), której obecność w płucach wywołuje przewlekły proces zapalny oraz gronkowce złociste (Staphylococcus aureus), powodujące infekcje ran.

Dettol Dettol Dettol Dettol
Oceń zdjęcie 6 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
sasanka2014.07.25 07:14
Ja tam akurat nie podróżuję, ale tylko ze względu na zaawansowaną ciążę. Tak się zastanawiam czy w ciąży bez obaw mogę go używać, bo nie ukrywam, że bym chciała bardzo, mam kota i psa to bakterii sporo w domu.
Marietta2014.05.27 12:29
Żel Dettol ratuje mnie w podróżach po krajach trzeciego świata. Długa wędrówka, brak dostępu do wody, a mały żel zmieści się w każdym plecaku :D
Marietta2014.05.27 12:29
Żel Dettol ratuje mnie w podróżach po krajach trzeciego świata. Długa wędrówka, brak dostępu do wody, a mały żel zmieści się w każdym plecaku :D
elinka2014.05.08 20:48
Taki żel to fajna alternatywa dla tych co długo przebywają poza domem. Ja jednak wolę ich mydło, jakoś jestem bardziej przekonana do mycia rąk pod wodą :D
kawusia2014.05.08 19:47
dzis własnie kupiłam 2 mydła w rossmannie :) mieli promocję, wcześniej nie widziałam, ale załapałam się na ostatni dzień :) Mam aloesowe i rumiankowe, oba bardzo ładnie pachną, a działanie zobaczymy, które lepsze ;)
Hipcio2014.05.08 16:52
Dettol według mnie jest dobrym mydłem. Skuteczny i ładnie pachnie - to dla mnie najważniejsze.
Katja2014.05.08 11:36
Spokojnie Moniko, można od 3 roku życia. Dettol jest bezpieczny dla maluchów.
mo_nika_p2014.04.26 11:55
Czy dziecko może używać takie mydło? Niby jest napisane, że jest pozytwna opinia Centrum Zdrowia Dziecka..jeśli tak to od jakiego wieku?
Mika2014.03.20 16:35
My używamy Dettol od kilku lat i dla mnie jest sprawdzonym mydłem antybakteryjjnym. Nie chodzi o ten bezdotykowy dozownik, ale o samo mydło. Jest żelowe, wydajne, długo utrzymuje się zapach no i jest antybakteryjne.
MIranda2014.01.29 21:26
Jak dla mnie to ten żel antybakteryjny to super sprawa. Mam malutką córeczkę i w tym czasie, szczególnie uważam na to aby nie mieć żadnych zarazków na rękach. Używam go przed karmieniem, przewijaniem, kąpaniem itp Mimo tego, że często myje ręce.
kondi2012.03.28 01:55
dettol glupia reklama co mi z tego ze dziecko nie dotknie pompki a kto mu kran odkreci do tego mycia rak zeby dziecko nie dotykalo ta sama reka brudna tego samego kranu?
mata2011.02.21 22:39
zanim nie wpadłam w krąg przeziębień, nie przykładałam aż tak wielkiej wagi do dokładnego mycia rąk z użyciem preparatów antybakteryjnych. Po ostatniej chorobie postanowiłam obstawić się wszystkim czym można, w tym nawet tranem :P no i wybrałam żel antybakteryjny dettol. świetna sprawa w podróży! no i do tej pory jeszcze nie zachorowałam ;)
lilith2011.01.27 20:50
ostatnio po kuracji na tak zwanego rzęsika lekarz polecił mi stosować żel antybakteryjny. padło na dettol. myślałam, że to jakaś głupota z tymi żelami, ale pomaga mi z potliwymi dłońmi i czuje się bezpieczniej :)
Monix2011.01.25 19:48
Uważam, że antybakteryjne mydło w płynie powinno znalezc się w każdym domu. Higiena rąk jest bardzo ważna...nawet nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie przez zaniedbanie mycia rąk możemy doprowadzić do ataku różnych wirusów.
Goha2011.01.20 19:29
Mnie poleciła znajoma, która ma także małe dzieci a na spacerach nie trudno o wypadek czy stłuczenie. jest naprawdę wygodny w użyciu a dla dzieci najważniejsze jest to, że nie szczypie. Bakterie czają się wszędzie a preparat można kupić w każdej aptece i zabić intruzów :D
Dorota2252011.01.18 18:56
żel do rąk antybakteryjny świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do wody, w samochodzie w długiej trasie, na placu zabaw, polecam :) co prawda nie widzę ile zarazków zabija, ale jestem spokojniejsza jak go użyję
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz