Okłady na bolące stawy

Poznaj naturalne okłady, które przyniosą ulgę twoim stawom, a nie mają skutków ubocznych.

Okłady na bolące stawy
fot. Dreamstime

Od czasu do czasu stawy bolą każdego. Zwykle łykamy wtedy tabletkę przeciwbólową i po sprawie. Tyle, że częste stosowanie takich leków może doprowadzić m.in. do kłopotów z wątrobą i nerkami. Warto więc je ograniczać.

W zamian można zdecydować się na okłady, które od wieków znane są z właściwości łagodzących ból. Ponadto ciepłe okłady zmniejszają sztywność stawów, a zimne likwidują obrzęki. Warte wyróżnienia są także okłady kapuściane, które usuwają toksyny i działają antyseptycznie, oraz okłady borowinowe. Te ostatnie działają przeciwzapalnie i długo utrzymują temperaturę.

1. Okład ciepły
Rozgrzewaj staw termoforem, poduszką elektryczną lub po prostu butelką z ciepłą wodą. Stosuj zawsze, gdy poczujesz ból, tak długo jak chcesz.

2. Okład zimny
Do stawu przyłóż kostki lodu zawinięte w woreczek foliowy i ręcznik lub ściereczkę (nie dotykaj skóry lodem, bo ją odmrozisz). Trzymaj 5 minut.

3. Okład kapuściany
Duże liście kapusty rozbij tłuczkiem i rozgrzej np. na kaloryferze. Obłóż nimi staw, owiń ręcznikiem. Zostaw na 15 minut.

4. Okład borowinowy
Użyj plastrów z pastą borowinową (cena ok. 12 zł). Rozgrzej je w wodzie, przyklej do skóry, przykryj kocem. Trzymaj 30 minut.

Oceń 5,00 / 4 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Zbadaj stopy krok po kroku!

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz