Polki.pl
kom. (9)

Test na narkotyki

Masz wrażenie, że z twoim dzieckiem dzieje się coś złego, chociaż nie potrafisz tego określić? Jeszcze niedawno twój syn był słabo uczącym się, nieśmiałym uczniem, a teraz stał się gadatliwy, ruchliwy i nadpobudliwy? A może obserwujesz u swojego dziecka nagły przypływ energii i ku twojemu zdziwieniu uczy się teraz całymi nocami, mało śpi, przestał się objadać słodyczami i fast foodami?

Test na narkotykiPrzyczyną może być amfetamina, jeden z najpopularniejszych narkotyków, zażywanych przez młodzież. Dodaje energii, tak często potrzebnej do sprostania wszystkim obowiązkom szkolnym i domowym. W przypadku takich podejrzeń, nie bójmy się zdecydowanych reakcji. W każdej aptece dostępne są zielone testy na obecność narkotyków, które wykażą już ich śladowe ilości, nawet po kilku dniach od użycia. Jednak nawet jeśli wynik testu okaże się dodatni, nie panikujmy- nie oznacza to jeszcze, że nasze dziecko jest uzależnione.

Według raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii z 2007 roku, młodzież sięga po narkotyki z ciekawości, z powodu problemów w szkole oraz co jest nowością, traktując narkotyki, jako sposób na odchudzanie. Należy pamiętać, że życie dzisiejszych nastolatków obciążone jest dużym stresem:, co kilka lat zdają testy (do gimnazjum, liceum, na studia), ciągle zmieniają środowisko (przechodząc do kolejnych szkół), uczą się kilku języków, często od najmłodszych lat są przez nas profilowani do przygotowywania się do określonego zawodu. W dzisiejszych czasach nawet dorośli nie radzą sobie z presją współczesności, tym bardziej więc mają do tego prawo dzieci. Dlatego nie demonizujmy kwestii używek, narkotyków. Eksperymentowanie jest wpisane w okres dojrzewania, natomiast ważne jest, aby rodzice byli zawsze obok dziecka, dyskretnie je wspomagając. W sytuacji, gdy mamy podejrzenia, że nasze dziecko może mieć kontakt z narkotykami, możemy sięgnąć po testy na obecność narkotyków w organizmie. Testy są łatwe w użyciu i dostępne w każdej aptece: w wersji wykrywającej jeden rodzaj narkotyku lub w wersji Multi-Test, wykrywający obecność, aż sześciu narkotyków.

Zanim jednak zdecydujemy się na test, warto wiedzieć, jakie sygnały powinny być dla nas niepokojące. Po zażyciu narkotyków (wszystkich poza heroiną) źrenice oczu rozszerzają się i nie reagują na światło. Marihuana powoduje słodką woń oddechu i włosów, przekrwione oczy, chichot. Skutki zażycia amfetaminy to właśnie wzmożona aktywność, bezsenność, brak łaknienia, przyspieszony oddech i zwiększone wydalenie moczu. Jednak już takie symptomy jak: nagła zmiana wyglądu czy zachowania na przykład apatia lub senność, wybuchy agresji, częste przeziębienia, przewlekły katar, spadek wagi ciała, nagłe wyjścia z domu, pojawienie się nowych znajomych, zaniedbywanie obowiązków szkolnych i domowych, wydawanie dużych sum pieniędzy – powinny zwrócić naszą uwagę. Również dziwne przedmioty w plecaku czy pokoju naszego dziecka, takie jak: szklane fifki, bibułki do skrętów, małe pudełeczka, tabletki z różnorodnymi obrazkami, sreberka – są wyraźnym sygnałem, że dziecko ma kontakt z narkotykami. Podobnie nowe słownictwo u naszego dziecka typu: bongo, buzować, afgan, feta, gary, UFO, Love, witamina C, pestki, trip powinno być wyraźnym sygnałem dla rodziców.

Test na narkotyki

Testy do wykrywania narkotyków dostępne są w każdej aptece. Są łatwe w użyciu i co najważniejsze wykrywają obecność narkotyku w moczu do 3 dni po użyciu w przypadku amfetaminy i do 20 w przypadku zażycia marihuany czy haszyszu. Jeśli obawiamy się reakcji dziecka na prośbę o poddanie się badaniu, zawsze możemy je poprosić o próbkę moczu, tłumacząc to zwykłymi badaniami kontrolnymi. Pamiętajmy, że zaufanie w kontakcie z dzieckiem jest podstawą dobrych relacji, ale nie zapominajmy jednocześnie, że nasze dziecko potrzebuje również naszej kontroli i zdecydowanego wsparcia w wyjątkowych sytuacjach.
Oceń2.92 / 13
Redakcja poleca

Podobne w temacie Porady

Skomentuj Test na narkotyki

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 10 Cze 13, 09:31
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Test na narkotykiWitam
istnieją na rynku testy które nie wymagają pobierania od dzieci żadnych próbek. Wystarczy przedmiot który dziecko często używa np telefon klucze itp.Możemy dziecko zbadać i nic o tym nie będzie wiedzieć
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 11 Lut 12, 14:54
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Test na narkotykiI co dalej??? Jak juz wiadomo ze cpa...
holand24
Czwartek | 26 Sie 10, 14:14
-1    oceniono 1 raz
holand24
Re: Test na narkotykiWitam,narkotyki od dawna stanowią odwieczny problem ludzkości i stanowią utrapienie dla wielu osób. Żeby uchronić innych od zmarnowania życia innym osobom, mam pewne rozwiązanie. Test narkotykowy. Pomyślicie wielkie mi rzeczy, wiadomo, że istnieją od dawna i są dostępne dla wszystkich. Ten jest inny. Co go wyróżna? Przede wszystkim prostota...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 13 Maj 10, 23:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Test na narkotykitest na narkotyki
agnieszkakb38
Sobota | 8 Lis 08, 19:32
0    nie oceniono 0
agnieszkakb38
Re: Test na narkotykiOd miesiąca borykam się z problemem systematycznego użuwania przez mojego syna marichuany.Nie pomagają prośby, groźby, kary.Nie trafia do Niego ani spokojna rozmowa, ani krzyki.Wiem, że to robi-test? tak zakupiłam i niestety nie potrafię w żaden sposób zmusić syna do Jego wykonania.Dał się namówić na wizytę u specjalisty-psychiatry, ale to...więcej »
Adkins
Sobota | 3 Sty 09, 01:26
0    nie oceniono 0
Adkins
Re: Re: Test na narkotykiMyślę, że nadszedł więc najwyższy czas na ocenę skali uzależnienia syna. W tym celu radzę skontaktować się z jakimś terapeutą od uzależnień ale z prawdziwego zdarzenia(dobrze gdyby sam był byłym narkomanem bo właśnie tacy są najlepsi) najlepiej jakiegoś sprawdzonego i polecanego, który zna się na rzeczy. Terapeuta wtedy powie jakie działania...więcej »
olga obrana
Czwartek | 19 Lut 09, 18:09
0    nie oceniono 0
olga obrana
Re: Re: Test na narkotykiskontaktuj sie ze Wspolnota Cenacolo
Paweł44
Poniedziałek | 28 Mar 11, 15:30
0    nie oceniono 0
Paweł44
Re: Test na narkotykiPrzepraszam ale nie zgodzę się z waszymi metodami. Uważam, że wyrządzają więcej krzywdy niż pożytku.. Sam jestem ojcem od 21lat. Syn 2 lata temu przyznał się do "palenia", była wizyta u psychiatry, znajoma pracuje w monarze, Stwierdzam, że cała ta nagonka wywołała jedynie negatywne relacje z synem i to jest najgorsze. Trzeba ograniczyć się do...więcej »
Paweł44
Poniedziałek | 28 Mar 11, 15:30
0    nie oceniono 0
Paweł44
Re: Test na narkotykiPrzepraszam ale nie zgodzę się z waszymi metodami. Uważam, że wyrządzają więcej krzywdy niż pożytku.. Sam jestem ojcem od 21lat. Syn 2 lata temu przyznał się do "palenia", była wizyta u psychiatry, znajoma pracuje w monarze, Stwierdzam, że cała ta nagonka wywołała jedynie negatywne relacje z synem i to jest najgorsze. Trzeba ograniczyć się do...więcej »
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Test na narkotyki

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl