Polki.pl
kom. (63)

Przyczyny niskiego wzrostu u dzieci

Niedobór wzrostu, niski wzrost lub niskorosłość jest określeniem wzrostu dzieci niższych od rówieśników. Lekarze i rodzice powinni w pierwszej kolejności postawić sobie pytanie, czy dziecko jest zdrowe, czy też ma zaburzenia będące przyczyną zbyt powolnego wzrastania.

Im dziecko niższe, tym większe prawdopodobieństwo, że występują przyczyny chorobowe niskiego wzrostu. Jeśli jednak rodzice są niscy to prawdopodobieństwo zaburzeń Przyczyny niskiego wzrostu u dziecichorobowych jako przyczyny niskiego wzrostu, jest mniejsze.

Wymieńmy niektóre przyczyny niskiego wzrostu.

Po pierwsze - niedożywienie.
W regionach świata, gdzie występuje nagminnie, problemem nie jest wzrost, tylko samo przeżycie. Nie znaczy to jednak, że w naszym kraju można zapomnieć o tej przyczynie niedoboru wzrostu. Warto zawsze przyjrzeć się diecie dziecka.

Po drugie - zaburzenia chorobowe.
Może być ich wiele. Na przykład zaburzenia wchłaniania (tzw. choroba trzewna). Przyczyną mogą być przewlekłe choroby układu oddechowego, układu krążenia, przewlekłe chorobach nerek i wątroby. Częstą przyczyną niedoboru wzrostu są przewlekłe stany zapalne, przewlekłe zapalenie stawów, astma oskrzelowa, ciężkie postacie alergii skórnej (tzw. atopowej). Zaburzenia wzrostu mogą występować w wielu zespołach genetycznych, takich jak na przykład zespół karłowatości pierwotnej, zespół Turnera, zespół Downa, zespół Pradera Williego, zespół Noonan, zespoły zaburzeń rozwoju chrząstek i wiele innych.

Po trzecie - przyczyny psychiczne.
Delikatny mechanizm wzrostu może zostać zaburzony przez utratę poczucia bezpieczeństwa i izolację w rodzinie. Dzieci odrzucane, niekochane,
z niespełnionymi emocjonalnymi potrzebami psychicznymi będą wolniej rosły.

Po czwarte
złe warunki bytowania, przewlekły stres psychiczny i fizyczny, narażenie na surowe warunki klimatyczne bez właściwego ubioru, niedostateczny spoczynek nocny, zbyt krotki sen. Niekorzystnym czynnikiem może być zbyt mała aktywność fizyczna. Jeśli dziecko musi być zwolnione z jakiś powodów z zajęć WF, powinno się zorganizować mu inną aktywność ruchową z uwzględnieniem powstałych ograniczeń.Przyczyny niskiego wzrostu u dzieci

Niekorzystny jest siedzący tryb życia, kiedy po szkole bez lekcji WF, pozostaje odrabianie lekcji, komputer i telewizja . Z drugiej strony, nadmierny wysiłek np. praca fizyczna dzieci, a w państwach o wysokim statusie ekonomicznym trening przygotowujący przyszłych mistrzów sportu, jest poznaną przyczyną zwolnionego wzrastania i niskiego wzrostu.

A zaburzenia hormonalne?
Są raczej rzadką przyczyną niedoboru wzrostu. Pojawiają się między innymi wtedy, gdy następuje zaburzenie wytwarzania hormonu wzrostu w przysadce lub somatoliberyny (neurohormon uwalniające hormon wzrostu) w podwzgórzu,
z powodu uszkodzenia tych struktur (na przykład w czasie ciężkiego porodu). Przyczyną mogą być uszkodzenia genów koniecznych do prawidłowego wytwarzania hormonu wzrostu, jego receptora, lub innych elementów tzw. osi somatotropinowej, w tym najważniejszego jej składnika IGF-I. IGF-I (INSULINO-PODOBNY CZYNNIK WZROSTOWY) jest hormonem, którego wytwarzanie jest pobudzane przez hormon wzrostu i który działa wzrostowo we wszystkich tkankach ustroju. Brak dostatecznego wytwarzania IGF-I, pomimo sprawności przysadki i prawidłowego wytwarzania hormonu wzrostu spowoduje głęboki niedobór wzrostu.

Profesor Tomasz Romer
Oceń3.44 / 41
Redakcja poleca

Podobne w temacie Zdrowie i rozwój

Skomentuj Przyczyny niskiego wzrostu u dzieci

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 18 Kwi 15, 14:54
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMógłby mi ktoś SZCZERZE odpowiedzieć? - czy używki: papierosy, alkohol, narkotyki itp. ,mają wpływ na wzrost? Chodzi mi o "używanie" ich przez dorastająca nastolatkę. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
ps: nie chodzi o mnie ;)
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 5 Lut 15, 21:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecijejku . Od razu mi lepiej jak czytam te komentarze :D widzę ,że jest dużo takich jak ja :) . Mam 13 lat i 141 cm ,w szkole mi mówią ,że jestem niska i wgl. ale jakoś z tym żyje xD . Pani doktor zakwalifikowała mnie do hormonu wzrostu . Mam nadzieję ,że to pomoże . A po za tym MAŁE JEST PIĘKNE :*
GOŚĆ
Środa | 8 Paź 14, 17:52
0    nie oceniono 0
GOŚĆ
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMam 13 lat waże około 45 kg i mam 146 cm wzrostu. W gimnazjum są same olbrzymy, a ja jestem jakimś krasnoludkiem. Wszyscy się ze mnie śmieją, nazywają mały chłopczyk, albo podchodzą na przerwie i się pytają coś w stylu "Ile ty masz wzrostu, jezu jaki konus...". Nie chce chodzić do szkoły jestem na skraju wytrzymania, a jak tak dalej pójdzie to...
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 8 Paź 14, 17:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciWspółczuje, też mam podobną sytuacje tylko, że mam 142 cm i też 13 lat.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 17 Sty 14, 19:39
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija mam 12 lat i ważę 30kg .. i mam wzrost 142..nie zbyt dobrze się czyje jak mam w klasie sam olbrzymy .
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 14 Lis 13, 19:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecieh, mam 15 lat i mam 152 cm... do tego jestem taka delikatna, drobna, mam dosyć dziecinną, "słodką" (://) twarz. ;)) często mi to przeszkadza, mam trochę kompleksy na tym punkcie, moje poczucie własnej wartości też jest przez to niższe ;d ale myślę, że przynajmniej czymś się wyróżniam. poza tym, małe jest piękne ! :)
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 24 Lis 13, 12:52
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciWitam ! Ja kiedyś taka byłam ,153 cm i 42 kag .Pamiętam jak się denerwowałam tym .A dzisiaj jestem szczęśliwa z tego powodu bo w wieku 42 lat wyglądam na 30 więc ... głowa do góry!
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 22 Sie 13, 19:34
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMam 15 lat i 159cm wzrostu ważę 55kg to dobrze ? Bardzo źle się czuje ze swoim wzrostem , mam starsze rodzeństwo i maja powyżej 175cm wzrostu . Czy jeszcze urosnę ? Pomocy.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 5 Cze 13, 19:11
+2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
:)Głowa do góry!! ;D
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 5 Cze 13, 19:10
+2    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciJa też jestem niska, ale przecież małe jest piękne :) Nie przejmujcie się swoim wzrostem, nie słuchajcie innych, którzy się z Was naśmiewają. Najważniejsze jest to co macie w środku :) Mam nadzieję, że chociaż tak Was mogę pocieszyć.. Jak już pisałam też jestem niska, ale tłumacze sobie, że kiedyś na pewno urosnę i nie przejmuję się opinią innych.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 30 Maj 13, 09:19
+5    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciSIEMA ! Mam 13 lat i 130 cm wzrostu czy to mało?! POMOCY!?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 14 Paź 14, 15:20
-6    oceniono 6 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecimi wszyscy mówią że jestem niska, a mam 13 lat i 161cm więc ty to jakiś krasnal XD
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 21 Lis 15, 19:15
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciWiesz co, naprawdę żal mi Ciebie. Skąd wiesz czy dana osoba nie ma depresji?! Może je st na skraju wytrzymania, a ty ją jeszcze dobijasz... Jesteś świnią!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 16 Kwi 13, 23:15
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciwitam mam 14 lat i 146 wzrostu co mam zrb :( rodzice sa nisi ale przez to mam zbyt mało róznieśników ;[ jestem zle oceniana .! co mam zrb co rb zeby urosnac czy przejomwac sie opinia innych ?? :P
Dosiulla :)
Środa | 5 Cze 13, 19:19
+1    oceniono 1 raz
Dosiulla :)
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciNie przejmuj się! Bo po co się przejmować? Głowa do góry, a jeżeli ktoś się z Ciebie śmieje powiedz mu: ,,Widocznie tak miało być, ja jestem niska, a ty wyższa. I co z tego?" :) A poza tym niskie dziewczyny ładniej prezentują się w butach na obcasie ;D xD Pozdrawiam!
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 21 Lis 15, 19:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciHej mam tak samo jak ty. Wiem,że może ci to nie pomoże, ale genów nie zmienisz... Moi rodzice też są niscy; wyciągam się na drążku nie wiem czy to pomoże. ... Chętnie bym z Tobą popisał, ale nie chce ty nic udostępnić. :/ Nie martw się!
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 3 Lut 13, 10:57
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciLUDZIE ! przestańce ! narzekacie, ze macie 150 cm !? ja bym przynajmniej tyle już chciała mieć gdy bd dorosła ! mam 14 lat i ok.140 ! biore chormon .. DZIAŁA !, ale nie wiadomo jak długo .. ! albo tu narzekasz, ze ma 165 cm ? KOBIETO !!??
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 21 Lis 12, 00:05
-1    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciceszc mam 11 lat i mam 162cm
;(
Piątek | 17 Lut 12, 17:40
+3    oceniono 5 razy
;(
a ja co mam powiedzieć?mam12lat i 134cm wzrostu i ważę 28kg;(
man_rasta
Sobota | 11 Lut 12, 21:25
-7    oceniono 9 razy
man_rasta
;(a ja mam 175 cm i 16 lat... porazka
nie pierdol
Czwartek | 2 Maj 13, 14:58
+1    oceniono 1 raz
nie pierdol
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecinie nażekaj tez mam 16 lat jestem chłopakie i mam 160 cm do hormonu nie zakwalifikowalem sie ponoc w rodzinie od pokolen rosna po 17 roku zycia ale mam nie pewnosc chcialbym miec175 wiec nie pierdol ze to malo!!!!!!!!!!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 14 Lis 11, 14:58
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMam 13 lat i mam 150 cm wzrostu pomocy ! Jestem mały i się ze mnie wszyscy śmieją
:/
Sobota | 29 Paź 11, 13:51
0    nie oceniono 0
:/
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciJa mam 12 lat i mam 143 cm wzrostu :( ważę 38 kg. Jestem najniższy w klasie. Pomocy ;(
ronall5
Wtorek | 13 Gru 11, 00:47
+2    oceniono 2 razy
ronall5
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecisluchaj ja mam 14 lat i 140 porażka
Pomocy !
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 8 Lis 12, 18:35
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija tak samo nie przejmuj sie choc ja sie przejmuje:)
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 6 Sie 13, 12:36
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecimam 13 lat i 143 cm wzrostu . Moje koleżanki mają 165 cm -170 cm . Nie przejmuje się tym. Moja mama ma 146cm więc czuje że nie będę miała raczej 160 cm wzrostu ... ale liczę chociarz na 155 ..
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 10 Sie 11, 11:21
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija mam 14 lat i 143 cm wzrostu. jest mi z tym bardzo żle wszyscy w szkole sę ze mnie śmieją jest mi przykro z tego powodu. Ale 6 lutego idę do endokrynologa i się może wszystko zmieni.Cóż muszę czekać kilka miesięcy skierowanie dostałam 1 czerwca a 2 czerwca pojechałam się zarejestrować. I muszę tyle czekać.
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 13 Lip 11, 21:25
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciWitam
Ja też jestem niskiego wzrostu.Mam 14 lat i zaledwie 1,52 cm wzrostu.Jest mi z tym źle.Bardzo chciałbym to zmienic ale za bardzo nie wiem jak. Moi kumple sa wysocy a ja taki maly przy nich.nie wiem co mam juz robic
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 3 Cze 11, 22:24
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMoja córka ma też 5 lat i ma 96,5 cm wzrostu, strasznie odstaje od rówieśników, jesteśmy w trakcie badań, niestety zawsze niewiele jad ła, nadal je tylko wybrane produkty a wsztystkie metody poprawy aetytu nie przynoszą skutku
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 9 Mar 11, 19:53
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciJa mam 12 lat i 140 cm. wzrostu.Martwię się tym wzrostem bo to mnie pogrąża itp.:(
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 12 Maj 14, 18:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMam dokładnie tak samo.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 1 Mar 11, 16:51
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMam 17 lat 163 cm i mam problem. Co da się zrobić?? Ostatnio byłem u pielęgniarki pierwsze pytanie wzrost rodziców - mam niższa co koło 160 paru ,tata 180 . Pielęgniarka powiedziała że da mi skierowanie do endokrynologa czy jakoś tak
że możliwe jest że mogę dostawać hormony wzrostu i tu pytanie czy to bezpieczne ?i jak to działa?. A i...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Gru 10, 22:58
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecimoja coreczka skonczyla miesiac temu 2 latka ma 80 cm wzrostu i wazy 10 kg martwie sie bardzo a obecnie nie mieszkam w polsce
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 20 Mar 12, 18:16
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMoja corka za tydzien konczy 5lat i wazy 14,5kg i 100cm wzrostu.....
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 23 Lis 12, 20:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecimoja corka ma 6 lat i 112cm kazano mi badania krwi zrobic
Gość We-Dwoje.pl
Niedziela | 19 Gru 10, 18:30
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecia ja mam czternaście lat chodzę do drugiej gimnazjum i mam 149 cm wzrostu od dwóch lat. miesiączkuję od czterech lat.
ale to raczej przypadłość chorobowa.
będę brała hormony. ;)
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 15 Cze 10, 19:48
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieci17 lat i zaledwie 169cm tez chce urosnac ale jesli urosne to nie wiecej niz 2 cm... jak macie 13 -14 lat i okolo 150 cm to spokojnie jeszcze urosniecie gorzej jak ma sie 17-18 lat i malutko cm wtedy juz sie praktycznie nic nie da zrobic...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 1 Cze 10, 17:48
-5    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMOJA CoRKA MA 4,5ROKU MA 104,5 CM ALE PODLUG ROWIESNIKOW W PRZEDSZKOLU TEZ JEST NAJNIZSZA ZACZYNAM SIE MARTWIC
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 22 Cze 10, 10:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciwzrost prawidłowy
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 30 Kwi 10, 10:19
+9    oceniono 9 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciA ja mam 27 lat i 153 cm wzrostu. Kiedyś miałam kompleksy ale teraz już nie...:) Mam cudnego męża, piękną córeczkę i nigdy mimo wzrostu nie narzekałam na brak powodzenia.
Mamuśka
Środa | 9 Mar 11, 19:57
0    nie oceniono 0
Mamuśka
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciA jak się nazywa twoja córeczka?:)
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 25 Maj 15, 08:58
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciJa mam 32 lata 153 cm wzrostu i jakos zyje ,moja corka tez jest malutka ma 11,5 lat i 135,5cm wzrostu.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 11 Lut 10, 18:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciJa mam 14 lat i mam 155 cm ;[
danio
Piątek | 12 Lut 10, 20:01
0    nie oceniono 0
danio
Re: Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija mam 155cm i mam 14 lat prawie
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 26 Sty 11, 19:59
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija tez mam 14 lat i tyle samo wzrostu i denerwuje mnie to ze inni czasem nabijaja sie ze mnie ze jestem krasnalem i takie tam.. ; (
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 10 Sie 11, 11:28
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija mam jeszcze gorzej ja mam 143 cm wzrostu i tez 14 lat u mnie w klasie są odemnie prawie 2 razy wyżsi i ja jestem najmniejsza.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 28 Sty 10, 11:49
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMój brat skończył14 lat ma143cm wzrostu.Wyglada na 10latka.Przykro mi na niego patrzec chciałabym mu pomóc tylko nie wiem jak.Jego rowniesnicy sa wysocy a on taki karzelek do nich.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 22 Sty 10, 14:10
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecichodzę do 6 kl. podst.|ja mam 13 lat i 145 wzrostu :(... bardzo się krepuje szczególnie ze koledzy w niektórych przypadkach mną pogardzają.Jest przypadek w szkole ze chłopiec z 2 kl.podst. jest wyższy ode mnie . A niektóre dzieci z 1 kl.podst. są ze mną równe :(... A Starsi mną gardzą pytaniami:czego taki niski jesteś. itp. a ja nie wiem co...
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 9 Wrz 10, 17:08
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecinie jesteś sam , głowa do góry !!!
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 7 Paź 10, 12:09
+1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciWzrost nie jest wyznacznikiem wartości człowieka, więc dumnie głowa do góry, bo nie ważne ile masz wzrostu, tylko jakim jesteś człowiekiem. Najwięksi tego świata byli niscy i nawet jeżeli ktoś im to wytykał, to dla nich nie miało to żadnego znaczenia. Byli i są ponad to. Powodzenia!
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 5 Sty 10, 12:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecija mam 151 13 lat ale zle sie czuje z moim wzrostem chce dowiedziec sie czy palenie mi zaszkodzilo bo niestety palilem okolo miesiac i mam wade kregoslopa lewe skrzywienie czy to prawda ze przez to rosne wolniej ??
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 12 Paź 09, 15:36
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciJa mam 14 lat i mam 144 cm wzrostu jeszcze po operacji kręgosłupa. Chodzę do 3 gimnazjum i się czuje stresująco. Wszyscy są wysocy nawet pierwszoklasiści gimnazjum.
Yaro
Sobota | 21 Lis 09, 19:55
+1    oceniono 1 raz
Yaro
Re: Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecizapisać się do Poradni Endokrynologiczneje najlepie przy klinicznym szpitalu. Internet daje też sporo możliwości poznawczych. Dziewczyny niskie są równie ładne, najważniejsze na długą metę to mieć poukładane w głowie.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 30 Kwi 09, 22:09
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMam prawie 13lat i 140cm wzrostu 30kg wagi to dla mnie za mało moje koleżanki mają (160cm) co mam robić !!!
.  . . .  aNOnim
Czwartek | 24 Wrz 09, 17:13
+2    oceniono 2 razy
. . . . aNOnim
Re: Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciTez jestem niska. . Mam 12 lat i tez tylko 138 cm wzrostu bardzo mi to przeszkadza nawet rodzice sie ze mnie smieja . . cZASAMI NAWET PLACZE PRZEZ TO
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 12 Cze 10, 23:20
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciIdentyczny problem ma moja wnuczka jest w twoim wieku i jest tez bardzo niska iszczuplutka,pozdrawiam!
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 16 Mar 09, 18:07
0    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieci;0 ło ja mam teraz 14 lat i 8 miesięcy i mieżę 160cm... późno dojrzewam, rodzinne (raczej jeszcze urosnę, tak jak moja siostra), ale ja w wieku 4 lat mierzyłam 102cm... dalej nie wiem... to było dużo?
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 11 Mar 09, 13:02
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecimoże ktoś mi powie czy 140cm u 12 letniej dziewczynki to nie za mało?! to pytanie nasunęło mi się gdy córkę odwiedziły koleżanki z klasy dużo wyższe ode mnie (164cm) no i już mam problem...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 2 Wrz 08, 10:33
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecisama mam córkę która jest niskiego wzrosty w grudniu skończy 6 lat a mierzy 104 cm . My oboje z mężem też jesteśmy niscy ok 160cm , moi i męża rodzice też byli niscy. Ale boję się czy nie jest to spowodowane jaką chorobą dodam że córka jest niejadkiem.
wioletta z gdanska
Piątek | 5 Gru 08, 19:53
0    nie oceniono 0
wioletta z gdanska
Re: Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciskoro sami jestescie niscy to czego oczekujecie od dziecka moja corka ma 5 lat i 101cm ja tez jestem niska po prostu takie juz jestesmy a lekarze nie daja nam spokoju porobili malej wszelkie mozliwe badania i wszystko jest ok poza tym moje dziecko tez je tylko wybrane produkty ale jak juz pisalam wszystko jest w porzadku. Jesli pania...więcej »
Gość We-Dwoje.pl
Poniedziałek | 10 Sty 11, 21:15
-1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciwitam, moja córka ma prawie 5 lat i mierzy 95 cm.Miała robione badania na poziom hormonu wzrostu i wyszły dobrze tylko ma obnizony poziom IGF 1 .Martwie sie bo nie wiem co teraz robic. Prosze o porade.
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 15 Lip 11, 00:55
+1    oceniono 3 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dzieciMoja córka za miesiąc kończy 5 lat i ma 97 cm, jest niejadkiem i też zawsze jadła tylko wybrane produkty, wyniki badań dobre, czekamy na badania endokrynologiczne
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 23 Sty 14, 15:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Przyczyny niskiego wzrostu u dziecimoja córka w kwieyniu będzie miała 5 lat i ma 95 cm i waży 15 kg zapisałam ją do endokrynologa no i zobaczymy.Dodam że ja i mój mąż nie należymy do niskich
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Przyczyny niskiego wzrostu u dzieci

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl