Polki.pl
kom. (10)

Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowe

Kupując panele podłogowe często decydujemy się na ich samodzielny montaż. Rozpoczynając prace pamiętajmy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad ich układania, bowiem podłoga to jeden z najważniejszych elementów wystroju naszych mieszkań i domów.

Przygotowanie podłoża

Panele podłogowe należy układać na odpowiednio przygotowanym podłożu, które powinno być płaskie, twarde i suche. Całą powierzchnię podłogi przykrywamy folią paroizolacyjną, o ile nie zamierzamy montować paneli na podłożu drewnianym, a następnie odpowiednio warstwą podkładową.

- Folia zapewnia izolację przed wilgocią, dlatego jej ułożenie pod panelami jest tak ważne! Pasma foli układamy na całej powierzchni podłogi, tak aby poszczególne części nachodziły na siebie przynajmniej 20cm. Następnie należy zastosować specjalną warstwę podkładową np. piankę, która wyeliminuje ewentualne nierówności i wygłuszy podłogę. Stykające się krawędzie podkładu najlepiej skleić taśmą samoprzylepną, co pozwoli nam uniknąć nachodzenia podkładu na siebie – wyjaśnia Damian Homola, dyrektor handlowy sklepu partnerskiego sieci RuckZuck.

Rozpoczynamy układanie paneli
Panele podłogowe układamy prostopadle do okna w układzie schodowym, z przesunięciem poszczególnych desek względem siebie ok. 20 – 40cm.
- Przed rozpoczęciem prac należy pamiętać o zmierzeniu i przeliczeniu szerokości pomieszczenia, tak aby w końcowym etapie montażu nie okazało się, że szerokość ostatniego rzędu paneli będzie mniejsza niż 5 cm – mówi Damian Homola.

„Pływająca” podłoga
Podłoga ułożona z paneli nie może się bezpośrednio stykać ze ścianami i innymi elementami stałymi pomieszczenia. Panele podłogowe muszą mieć możliwość swobodnego „pracowania”. Służą temu dylatacje – wąskie przerwy pozostawiane na stykach elementów stałych i paneli .

- Przestrzeń między krawędzią paneli, a elementami stałymi powinna wynosić ok. 15 mm. Na czas montażu układamy w tych miejscach tzw. klocki dylatacyjne, które później usuwamy, a powstałe szpary maskujemy listwami przypodłogowymi lub progowymi – wyjaśnia Damian Homola z Sieci RuckZuck.

Kiedy zdecydujemy się na zakup paneli podłogowych i ich samodzielny montaż przestrzegajmy powyższych zasad, a nowa, prawidłowo ułożona podłoga będzie zachwycać niepowtarzalnym wzorem. Możemy oczywiście także skorzystać z pomocy ekipy montażowej. Niektóre sklepy, tak jak ogólnopolska sieć salonów specjalizujących się w sprzedaży podłóg i drzwi RuckZuck, dysponują profesjonalnym zespołem, który na życzenie klienta ułoży panele.

Decydując się na zakup paneli podłogowych lub podłóg drewnianych w salonie RuckZuck możemy mieć pewność, że nabędziemy asortyment najwyższej jakości. Kompetentny personel sklepu pomoże nam dobrać najlepsze dla nas produkty, a fachowa ekipa montażowa, na nasze życzenie, profesjonalnie ułoży panele.

RuckZuck to największa w Polsce sieć sprzedająca podłogi i drzwi. Obecnie liczy ona blisko 100 placówek. Sieć RuckZuck oferuje produkty w cenie producenta. Sklepy RuckZuck położne są w najbardziej korzystnych dla klientów lokalizacjach, z dobrym dojazdem i pojemnymi parkingami.
Firma zapewnia klientom kompleksową obsługę. Fachowe doradztwo przy zakupie oraz usługi w zakresie układania podłóg i montażu drzwi to gwarancja solidności.Oceń1.65 / 49
Redakcja poleca

Podobne w temacie Sprawdzone porady

Skomentuj Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowe

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 25 Wrz 15, 20:17
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweznam tylko jeden sposob - znaleźć dobra ekipe remenotowa, która zapewni nam dobry montaz paneli :)
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 23 Wrz 15, 23:20
-1    oceniono 1 raz
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweFachowcy zapewniający prawidłowy i dobry montaż są dziś na wagę złota. Za takiego watro nawet więcej zapłacić by później nie było potrzeby poprawiania tego co do poprawienia może być ciężkie.
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 31 Lip 14, 23:17
-7    oceniono 7 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweJa stwierdziłam, że lepiej zlecić to jakiejś porządnej firmie. Mąż raczej nie siedzi w tematach budowlano-remontowych, więc trochę się obawiałam, czy nie wyjdą jakieś kwiatki :) Znajomy polecił mi pewną firmę z Wrocławia - Home Depot. Przyjechali fachowcy, wycenili, błyskawicznie wykonali zadanie, a panele leżą idealnie. Nic nie odchodzi, nic...
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 7 Lut 12, 14:03
-5    oceniono 5 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweja to zrobilem inaczej - zadzownilem na multiprodukt dobrali mi panele przyszli zamontowali :P
Gość We-Dwoje.pl
Sobota | 17 Gru 11, 13:04
-4    oceniono 4 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweMój maż to omijał temat układania paneli jeszcze przed ich zakupem szeroookim łukiem. Stwierdził, że najłatwiej będzie zamówić montaż. Na szczęście okazało się, że w poznańskim Ddd udało się załatwić i montaż i dowóz. Panowie nas uratowali :)
Gość We-Dwoje.pl
Piątek | 4 Maj 12, 11:05
+12    oceniono 14 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowekiepskiego masz męża...
mieczyslawbast
Poniedziałek | 29 Sie 11, 10:17
-2    oceniono 2 razy
mieczyslawbast
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowetutaj znajdziecie odpowiednie porady, jest też jak ułożyć panele podłogowe
Gość We-Dwoje.pl
Środa | 4 Lis 09, 21:01
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweWitam czy jest to możliwe że po zamontowaniu drzwi z ościeżniacami regulowanymi panele podlogowe podniosły się do góry .czy powninna byc dana jakś szcelina dylatacyjna miedzy ościeżnicą a panelem.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 10 Sie 10, 22:46
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogoweTak, oczywiście i proszę nie zapomnieć o szczelinie dylatacyjnej w progu drzwi.
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 7 Paź 08, 22:12
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowejak prawidlowo ulozyc panele w pomieszczeniu piwnicznym sluzacym za pokoj
Napisz komentarz i dołącz do dyskusji

Podobne do Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowe

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl