Wypełniacz do koków - jak go używać

27.02.2012

Dzięki temu fryzjerskiemu gadżetowi z łatwością wyczarujesz fryzurę jak z wybiegu. Jak używać wypełniacza podpowiada fryzjerka.

kok, wypełniacz do włosów, sztuczki fryzjerów, porady fryzjera
fot. FREE

Mam długie, dosyć cienkie włosy, a chciałabym zebrać je w modny koczek. Słyszałam o specjalnych "wypełniaczach" używanych przez fryzjerów. Co to takiego i ile kosztuje?    
Kamila K. ze Szczecina
Rzeczywiście, często stosuje się wypełnienie, by nadać uczesaniu ładny kształt. Można je kupić w sklepie dla fryzjerów lub w Internecie za 14–20 zł.

Wypełniacz jest wykonany z jasnego lub ciemnego tworzywa (dla blondynek i brunetek), czasem z syntetycznych włosów. Kształtem przypomina banan (do koka o tej samej nazwie), częściej jednak pączek z dziurką.

Kitkę przełożoną przez tę właśnie dziurkę dzieli się na niewielkie pasemka. Przyczesuje je na płasko i owija nimi wypełnienie, mocując wsuwkami końce kosmyków tak, by nie były widoczne.


Radziła: Justyna Król, fryzjerka z salonu KOKO w Warszawie


Masz pytanie dotyczące włosów? Zadaj je na uroda.pl>>>

Pani Domu
Oceń artykuł 48 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Gość2013.01.21 21:04
Kupiłam, robię sobie takiego koczka codziennie. Fajny sposób gdy wstaniesz późno i nie masz czasu na zastanawianie się, albo kombinowanie jaką fryzurę chcesz sobie zrobić. Kupiłam na allegro na 4 zł z wysyłką 8zł. Ze skarpetki też zrobiłam, ale niestety to nie to samo, koczek jest mniejszy.
Gość2013.01.14 16:37
wspaniale fryzurt z lat 60 tych niech zyja
Raport specjalny