Jak zrobić "odymione" oko

28.02.2008

Makijaż w stylu "smoky eyes" ciągle jest na topie. Przyciąga uwagę, sprawia, że wyglądasz sexy.

makijaż, kobieta
fot. ONS

Wbrew pozorom jest świetny nie tylko na wieczór, ale też na dzień (w nieco lżejszej wersji). A jego wykonanie wcale nie jest tak trudne, jak myślisz!

Dobry grunt

Przygotuj dobrze skórę powiek – cienie nie będą się zbierać w jej załamaniach, łatwiej je też nałożysz. Zastosuj specjalną bazę pod cienie lub podkład, dobry jest też sypki puder.

Rozcieranie cieni i kredki
Powinnaś robić to precyzyjnie, tak aby jeden odcień płynnie przechodził w inny. Najlepiej za pomocą pędzelka o owalnym przekroju, pacynki lub gąbeczki (czasem jest przy kredce).

Wyraziste rzęsy
Blade, cienkie rzęsy fatalnie wyglądają przy ciemnych, wyraźnie pomalowanych powiekach. Dlatego tusz pogrubiający i wydłużający jest w tym wypadku niezbędny.

Smoky eyes - wersja na dzień
- Do dziennego makijażu użyj jaśniejszych cieni i kredki.
Idealne będą w odcieniach czekolady i beżu lub w pastelach (np. modne w tym sezonie fiołkowe). Zbyt mocny make-up oczu będzie wyglądać teatralnie np. w pracy.
- Obrysuj linię rzęs miękką kredką (musi łatwo się rozcierać). Koniecznie w takim samym kolorze jak cienie! Kreska nie powinna być mocno widoczna.
- Za pomocą pacynki, specjalnego pędzelka lub gąbeczki rozetrzyj delikatnie kreskę. Wykonuj ruchy po skosie, czyli do góry i na zewnątrz oka. Nie masz czasu? Zrezygnuj w ogóle z kresek i od razu przejdź do cieni.
- Zacznij od najjaśniejszego: pokryj nim ruchomą część powieki. Następnie pędzelkiem zanurzonym w ciemniejszym pigmencie rozcieraj kreskę, tak aby najjaśniejszy odcień uzyskać w załamaniu ruchomej części powieki. Tym samym cieniem narysuj kreskę na dolnej powiece i też ją rozetrzyj (kierując ruchy skośnie ku dołowi). Cała linia dolnych rzęs powinna być dokładnie, ale miękko podkreślona.
- Jeśli masz blisko osadzone oczy, rozświetl ich wewnętrzne kąciki. To sprawi, że optycznie odsuną się od siebie.
- Solidnie wytuszuj rzęsy (najlepiej podkręcone zalotką). Mascara nie musi być czarna. Polecamy brązy, grafity, kolor bakłażanu. Łącząc ją z podobną gamą cieni na powiekach, uzyskasz ciekawy monochromatyczny look.

Smoky eyes - wersja na wieczór
- Przed malowaniem zatuszuj korektorem cienie pod oczami –
przy "przydymionym" makijażu stają się bardziej widoczne. Dobrze, aby korektor był lekko rozświetlający, choć nie powinien być zbyt jasny. Pamiętaj, że nałożony blisko ciemnych cieni i tak będzie wyglądał na jaśniejszy niż w rzeczywistości.
- Przygotowując oczy do malowania, zrób to dwustopniowo. Na górne powieki nałóż podkład, a potem dodatkowo pokryj je bazą utrwalającą cienie – możesz też zastąpić ją transparentnym, sylikonowym cieniem.
- Na całą ruchomą część górnej powieki nanieś mocno nasycony, ciemny, sylikonowy cień w kremie. Powinien się bardzo łatwo i równomiernie rozprowadzać. Jego dodatkowy plus? Nie osypuje się!
- Za pomocą pędzelka rozetrzyj go w kierunku łuku brwiowego – tak, aby linia rzęs została podkreślona najmocniej, a załamanie powieki było jaśniejsze. Rób to cierpliwie i precyzyjnie. Pamiętaj, że cień powinien otaczać całe oko. Dlatego nie zapomnij o naniesieniu go również pod dolną linię rzęs.
- Dobrze wytuszuj rzęsy. Im bardziej podkręcający i pogrubiający cień, tym lepiej. Nie przejmuj się, jeśli nie uda ci się idealnie ich wyczesać. "Smoky eyes" lubią posklejane kępki, bo rzęsy muszą być wyraziste!

Anna Kozłowska

Oceń 3,74 / 92 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Bądź naturalna: zobacz, jak zrobić flash make up!

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny