7 wiosennych rad dla zapracowanych mam!

Pochłonięta rolą mamy przestałaś zauważać samą siebie. Rytm życia wyznacza dziecko. Pobudka, karmienie, zabawa, spacer, zakupy. Czas złapać oddech!

fot. Fotolia

1. Znajdź nową pasję

Na zajęciach z plastyki jako ostatnia oddawałaś swoje rysunki. Do chóru szkolnego nie zapisałaś się, bo nie miałaś odpowiedniej skali głosowej. A zwykłe przyszycie guzika jest dla ciebie wielkim wyzwaniem. Być może rzeczywiście masz dwie lewe ręce i słoń nadepnął ci na ucho, ale dla swojego maleństwa i tak będziesz kimś, kogo warto naśladować. Dlatego tańcz i śpiewaj razem z dzieckiem, rysuj kółka, kreski. Obudź w sobie i w nim duszę artysty!
Ważne hasła do wdrożenia: kredki, farby, płyta z piosenkami dla dzieci.

2. Pokochaj się na nowo!

Wskakujesz w domowy uniform, dżinsy i koszulkę, i tak mija dzień za dniem. Bywa, że porozrzucane klocki, nieodpowiedni komentarz męża czy zabawa malucha zakazanym przedmiotem powodują, że stajesz się wybuchowa. Czas, byś zrobiła wiosenne porządki w samej sobie. Odzyskasz w ten sposób energię i będziesz czerpać radość z życia i bycia mamą. Pora, żebyś zadbała o siebie. Zanim jednak pobiegniesz do kosmetyczki, do fryzjera lub do sklepu po kolejną parę dżinsów, stań przed lustrem i popatrz na siebie chwilę ciepłym okiem.

3. Skok w bok... z rutyny?

Przyzwyczajona do ustalonego rytmu dnia w pracy nie potrafisz teraz odnaleźć się w domowym chaosie: zaległe pranie, prasowanie, przygotowanie posiłków... Ale przecież w domu również możesz funkcjonować według wyznaczonego rytmu. Dlatego przygotuj sobie listę priorytetów na tydzień czy miesiąc, na której oprócz domowych obowiązków zaznacz jeden dzień wyłącznie dla siebie i swoich potrzeb. To pozwoli ci złapać oddech. Pamiętaj, nawet supermama musi kiedyś zregenerować siły!
Ważne hasła do wdrożenia: wygodny kalendarz, internet, gotowy obiadek w słoiczku dla malucha.

4. Biegiem po zdrowie

Zamiast zabrać malca na zwykły spacer do parku, wskocz w sportowe buty i wygodny strój i wybierz się z wózkiem na marszobieg. Bieganie dodaje energii, wyzwala pozytywne myślenie. Sprzyja też znajdowaniu ciekawych pomysłów. Nie musisz zapisywać się do klubu fitness. Możesz się gimnastykować na dywanie, bawiąc się z malcem. Pokażesz mu, ile frajdy daje aktywność fizyczna.
Ważne hasła do wdrożenia: obuwie sportowe, karimata, wesoła muzyka.

5. Tak, tak, tam w lustrze to ty!

W ostatnim czasie twoje ciało przeszło niesamowitą drogę: ciąża, poród, karmienie. Podczas ciąży jednak, dbając o siebie i stosując odpowiednią dietę, tak naprawdę troszczyłaś się o swoje maleństwo. Teraz, patrząc w lustro, nie poznajesz osoby, która w nim się odbija. Tymczasem może jesteś zaokrąglona, brzuch już nie ten sam, a od nieprzespanych nocy miewasz podkrążone ze zmęczenia oczy i poszarzałą twarz, ale… to nadal jesteś ty. I choć twoje odbicie dalekie jest od ideału, zaakceptuj zmiany, jakie zaszły. I zadbaj trochę o siebie.
Ważne hasła do wdrożenia: serdeczna krytyka przed lustrem, salon kosmetyczny.

6. Lekki talerz

W locie chwytasz kawałek chleba z serem, a w kawiarni delektujesz się czekoladowym ciastem. Właśnie wiosną, po długiej i szarej zimie, zwróć szczególną uwagę na to, co jesz. Postaw na jedzenie co trzy godziny, w tym codzienną poranną porcję płatków owsianych, kolację do 18.00 i ograniczenie słodyczy. Te zmiany szybko wyregulują przemianę materii i pozwolą powoli gubić brzuszek.
Ważne hasła do wdrożenia: lekka dieta, wiara w siebie.

7. Zrób wiosenne porządki w szafie

Twoja szafa wypchana po brzegi rzeczami sprzed ciąży nie napawa optymizmem: jednobarwne i stonowane stroje do biura. A dżinsy i T-shirty, w których teraz biegasz, to dla ciebie kamuflaż i wymówka. No bo każda młoda mama dobrze wie, że przy dziecku, małym odkrywcy, trzeba być ubraną wygodnie. Ale przecież możesz wyglądać też modnie! Modny płaszcz i zwiewne sukienki w kwiaty zdadzą egzamin na szóstkę! Będziesz wyglądać kobieco i ukryjesz niedoskonałości figury.
Ważne hasła do wdrożenia: kobiece buty, seksowna bielizna.
Jak powrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)