Jesienią dzieci się nudzą?

Do wygrania mamy ciekawe książki i gry komputerowe - w sam raz dla dzieci, którym dłużą się jesienne wieczory!

jesien1.jpgNie każde jesienne popołudnie uda się nam spędzić wraz z dziećmi na spacerze w poszukiwaniu owoców jarzębiny czy kasztanów. Na długie, deszczowe dni proponujemy najmłodszym interesujące lektury i edukacyjne gry komputerowe.

Wśród nowości księgarskich znaleźliśmy jesienne baśnie dla najmłodszych, a także książkę „akcji” dla nieco starszych. Młodym fanom wirtualnego świata polecamy edukacyjne zabawy ze znanymi z telewizji ulubionymi bohaterami dobranocek.

Cztery pory baśni
Drugi tom niezapomnianych przygód baśniowego rodzeństwa czterech pór roku. Książka zawiera opowieści na każdy dzień jesieni. Przedstawiono w nich świat częściowo realny, częściowo fantastyczny. Dziecko dowiaduje się o zwyczajach zwierząt, znaczeniu niektórych roślin, a także o wadach i zaletach ludzi. Barwne ilustracje są uzupełnieniem tych niezwykłych baśni.

Jak wychować córkę na kobietę spełnioną?
Włodzimierz Dulemba „Cztery pory baśni. Jesień”, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2006


Powrót kota mordercy
Druga część prześmiesznej książki o przygodach przesympatycznego Tuffy’ego już w księgarniach.
No dobra, już dobra! Przylejcie mi po tych moich tycich łapach. Narobiłem bigosu. Wielkie mi co!. Kiedy rodzina Tuffy’ego wyjeżdża na tydzień z domu, sprytny kot wymyśla kolejną intrygę - udaje, że jest kotką! Niestety, kotka wkrótce znika, a on zostaje oskarżony o jej zamordowanie i pożarcie. Czy tym razem uda mu się wyjść cało z tej opresji?

Anne Fine „Powrót kota mordercy”, Nasza Księgarnia, Warszawa 2006


Zabawa z Teletubisiami oraz
Noddy: Szykujmy się do szkoły”
Najnowsze propozycje dla najmłodszych fanów gier komputerowych to
Teletubbies – Zabawa z Teletubisiami” oraz „Teletubbies – Ulubione zabawy” obie w polskiej wersji językowej, przeznaczone są na komputery PC. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 2-4 lat, uczą kolorów, liczenia, rozwijają spostrzegawczość oraz ogólną koordynację. Wszystko jest skonstruowane tak, aby stymulować wczesnodziecięcy rozwój - poprzez wyrabianie u maluchów pewności siebie i zachęcanie do odkrywania świata.
Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym lub rozpoczynających naukę w szkole powstała edukacyjna gra komputerowaNoddy: Szykujmy się do szkoły”, bazująca na przygodach bohaterów lubianego animowanego serialu BBC. Gra przygotowuje dzieci do pierwszych kroków w szkole. Dziecko uczy się literowania, liczenia i prostych równań arytmetycznych. Razem z sympatycznymi bohaterami rozpoznaje kolory, kształty i miary.


Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Dla naszych Internautek mamy do wygrania 5 egzemplarzy książki „Cztery pory baśni. Jesień”, 10 egzemplarzy książki „Powrót kota mordercy” i po jednym egzemplarzu płyt z grą komputerową. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień?

Konkurs zakończony!

Sprawdź Wyniki konkursu Złota jesień
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)