POLECAMY

Czy moje dziecko będzie zdrowe?

Jestem w 7 tyg ciąży i po 3 poronieniach, dopiero przy ostatnim wykryli u mnie problem z krwią jest za gęsta, w związku z czym mam brać heparynę, a z tego co mi wiadomo to powinnam ją brać do 36 tyg ciąży.

Czy moje dziecko będzie zdrowe?

Jestem w 7 tyg ciąży i po 3 poronieniach, dopiero przy ostatnim wykryli u mnie problem z krwią jest za gęsta, w związku z czym mam brać heparynę, a z tego co mi wiadomo to powinnam ją brać do 36 tyg ciąży. Jednak lekarze mówią, że chyba do 12 lub 13. Mieszkam w Anglii, mimo że każdy mówi, że jest tu dobra opieka, ja się tak nie czuje. Chciałabym wiedzieć, jakie mam szanse na urodzenie i urodzenie zdrowego maluszka jak inni i czy ze względu na moją sytuację będą powikłania z płodem i zdrowiem dziecka??

Bożena
Szczerze, to ja nie ufam tym zagranicznym lekarzom (pomijając służbę zdrowia w Niemczech). Dobrze byłoby to skonsultować z Polskim lekarzem. Według mnie (ale to jest sprawa ściśle lekarska) to do 36 tygodnia ciąży powinna brać pani heparynę, a myślę tak dlatego, że około 30 tygodnia ciąży w ciele kobiety ciężarnej będzie krążyć około 50% więcej krwi. Myślę, że szanse są duże tylko przy odpowiednim prowadzeniu ciąży przez specjalistę (po 3 poronieniach istnieje pewne ryzyko komplikacji, dlatego konieczny jest prawidłowy nadzór nad rozwojem płodu). Być może ma pani jakąś możliwość kontroli w np. Polsce?

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)