POLECAMY

Ból pod piersiami

Witam, jestem w 37. tyg. ciąży i od pewnego czasu bardzo mnie boli pod piersiami.

Ból pod piersiami

Witam, jestem w 37. tyg. ciąży i od pewnego czasu bardzo mnie boli pod piersiami. Dzidzia układa mi się wysoko w okolicach żeber i każde kopnięcie jest bardzo bolesne... czy to normalne? Czy nie powinno ułożyć się nisko do pozycji wyjściowej? A drugie pytanie to: mam rozwarcie od tygodnia na 1 palec, chciałabym wiedzieć, ile zostało czasu do porodu? Czy jest to indywidualnie uwarunkowane? Dziękuję ślicznie za odpowiedź.


Marta
W ostatnim trymestrze występuje ucisk powiększonej macicy na przeponę i płuca - stąd też mogą pojawiać się trudności w oddychaniu i bóle w okolicy żeber. Myślę, że niedługo sytuacja się zmieni - ponieważ „ciąża opadnie”, tzn. dno ciężarnej macicy się obniży i zmniejszy się ten ucisk na przeponę, a zwiększy się ucisk na pęcherz moczowy (częstsze oddawanie moczu). Jednym ze zwiastunów zbliżającego się porodu jest to, że np. rodzinka zauważa - „o, brzuch ci opadł”. Niestety nie da się powiedzieć - o, za 4 dni pani urodzi (mimo tego, że wiemy, że rozwarcie jest na 1 palec) - po prostu trzeba cierpliwie poczekać i uważnie obserwować swój organizm, który wysyła „sygnały”, że to już za chwilkę. Powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
ja jestem w 36 tyg ciazy i tez odczuwam dziwny ból pod lewą piersia połaczony z pieczeniem w czwartek mam ostatnie usg więc bede mogła to skonsultowac z lekarzem mam nadzieje ze to nic groznego.....