Polki.pl
kom. (3)

Poród bliźniaków

Poród bliźniaków

Jestem w 31 tyg. ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża, a ponad to bliźniacza (dwujajowa). Nie ukrywam że przeraża mnie poród. Stąd moje pytanie - jak może on przebiegać w sytuacji, gdy jedno dziecko znajduje się w położeniu główkowym, a drugie (to znajdujące się wyżej) w położeniu macicowym? Czy istnieje możliwość, aby poród przebiegał naturalnie, czy raczej cesarskie cięcie? I która z tych metod bezpieczniejsza jest dla płodów?
Agata

Zobacz też: Poród - film

Ciąża bliźniacza bardzo często kończy się przed 38 tygodniem, a nierzadko w 36 tygodniu jej trwania. Generalnie zasada jest taka:
Jeśli pierwszy bliźniak ma położenie podłużne główkowe, a drugi miednicowe (myślę, że takie miała pani na myśli) można prowadzić poród w sposób tradycyjny tzn. drogą pochwową.

Jeśli lekarze wybraliby poród siłami natury, to po urodzeniu pierwszego bliźniaka, należy zastosować „pomoc Cowianowa-Brachta” - do urodzenia drugiego bliźniaka.

Jednak myślę, że u pierwiastek z takimi położeniami płodów częściej ciążę kończy się cięciem cesarskim. Jak zawsze to, co stworzyła natura jest najlepsze, ale czasami trzeba jej pomagać w niektórych rzeczach - więc proszę się nie obawiać ani cięcia cesarskiego ani porodu naturalnego. Proszę mieć też troszkę zaufania do swojego ginekologa, na pewno określi i wybierze ten rodzaj porodu, który dla pani i maluszków będzie najlepszy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Poród

Skomentuj Poród bliźniaków

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Poród bliźniaków

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko