POLECAMY

Czy tabletki mogą powodować ciągły ból głowy?

primello
napisał/a: primello , 2012-08-08 23:48
Dziewczyny na wizycie kontrolnej po porodzie u gina lekarka przepisala mi tabletki antykoncepcyjne. Myslalam nad spiralka czy jakiejs innej antykoncepcji ale nie moge. Powod? Musze przyjmowac hormony bo nie dostaje miesiaczki samoczynnie.

Tak czy owak bralam wczesniej juz rozne tabletki. Jednak od 4 lat zadnych.
Odkad przyjmuje teraz tabl ma ciagly, codzienny bol glowy. Powoduje to konkretna tabletka czy moze dlatego, ze mialam tak dluga przerwe??
jjoas235
napisał/a: jjoas235 , 2012-08-08 23:54
Mnie się wydaje, że może być od tabletek...
Konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi :)
Levanda
napisał/a: Levanda , 2012-08-09 00:02
Przede wszystkim przeczytaj ulotkę i sprawdź, czy ból głowy jest podany jako jedna z ubocznych dolegliwości. Ja kiedyś wymiotowałam po jakichś tam tabletkach, ale mój ginekolog na prośbę o przepisanie tabletek pyta tylko jakie. Badania przed wydaniem recepty to fikcja.
napisał/a: agneszakrzewska , 2012-08-09 00:25
ja też miałam rożne dolegliwości jak brałam tabletkiale bółow głowy nie miałam, napewno tabletki maja takie skutki uboczne,mozę żle dobrane sa do twoejego organizmu..??Dlatego ja sie nie zdecyduje juz na tabletki ...za dużo skutków ubocznych ...
ajoli1
napisał/a: ajoli1 , 2012-08-09 00:43
Może to być od tabletek.Twój organizm źle reaguje i trzeba zmienić.Ale tak sobie myślę,że to może jest efekt uboczny hormonów,które przyjmujesz na miesiączkę.Moja koleżanka dostawała kiedyś jakieś tabletki hormonalne,też narzekała na ból głowy,okazało się,że była to zbyt duża dawka dla jej organizmu.Skonsultuj się z lekarzem.
napisał/a: kubusiekp , 2012-08-09 01:30
wiem na sto procent ze tabletki maja wplyw na nasz organizm ja np mialam migreny przy kazdej miesiaczce , ustapily gdy przestalam brac tabletki
eenax
napisał/a: eenax , 2012-08-09 09:57
Najprawdopodobniej to wina tabletek.
I nie tabletek ogólnie ale akurat tych konkretnych.

Nie zawsze udaje się trafić od razu w dobrze dobrane tabletki :) A sprzyjają temu zrobione badania u endokrynologa na podstawie których tabletki powinny być dobierane.
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie , 2012-08-09 12:55
pewnie z tabletek, ja po zmianach hormonów ciągle z czymś się zmagałam, nawet dostałam trądziku! nigdy nie miałam pryszczy a tu klops, zaczyna się ciepło a tu pryszczole nawet na plecach!
poszłam do gina i powiedziałam co i jak, okazało się że nie miałam okresu po tabletach więc czy te tabletki tak pomogą? są specjalne leki na wywołanie miesiączki, gin stwierdził że jak nie dostanę do 2 miesięcy okresu to odstawiamy wszystko i wywołujemy. ale dostałam taki micro micro, teraz mam wkładkę nuvaring, to elastyczny pierścień wkładany na 3 tyg a potem wyciągany, jestem bardzo zadowolona! nie mam żadnych skutków ubocznych, pryszcze znikneły, nic mnie nie boli etc. kupiłam już kolejne 2.
koszt?około50 zł za jeden
bozusia
napisał/a: bozusia , 2012-08-09 15:41
nic nowego ci nie powiem niż dziewczyny , od tabletek
ja po drugiej ciąży miałam przepisane te same tabletki co wcześniej , bolała mnie głowa , plamiłam całymi tygodniami , źle się czułam, okazało się ,że to co było idealne przed ciążą już nie jest , dostałam piguły z dużą zawartością hormonu i czułam sie znacznie lepiej