POLECAMY

Makijaż – twarz okrągła, oczy głęboko osadzone

Mam okrągłą twarz, wydatne usta i głęboko osadzone oczy z dużą przestrzenią między ruchomą górną powieką, a brwiami. Jaki makijaż jest dla mnie odpowiedni? Jak się powinnam malować?

Makijaż – twarz okrągła, oczy głęboko osadzone

Mam okrągłą twarz, wydatne usta i głęboko osadzone oczy z dużą przestrzenią między ruchomą górną powieką, a brwiami. Jaki makijaż jest dla mnie odpowiedni? Jak się powinnam malować?

Nati
Zacznę od kształtu twarzy – aby optycznie wyszczuplić twarz w kształcie okrągłym należy nałożyć po skosie, pod kością policzkową, zaczynając od miejsca przy uchu i kierując się w dół róż do policzków, który nie może być perłowy, ze świetlistymi drobinkami, ani w jasnych, pastelowych kolorach – wszystkie te elementy optycznie poszerzają. Należy natomiast wybrać róż koniecznie matowy, w kolorze, który jednocześnie będzie się komponował z naszą karnacją, najlepiej w tonacjach beżowo-brzoskwiniowych (dla ciepłych typów kolorystycznych) lub beżowo-różowych (dla chłodnych typów). Okrągłą buzię optycznie wydłuży także makijaż oczu po skosie, w górę. Pisze pani, że ma oczy głęboko osadzone, a zarazem przestrzeń między ruchomą powieką i brwiami jest znaczna. W tym przypadku radziłabym na całą ruchomą powiekę nałożyć jasny cień, może być perłowy czy świetlisty, a zewnętrzne kąciki oczu wycieniować ku górze, po skosie ciemniejszym, matowym cieniem, którym cieniujemy także partię w zagłębieniu oka, pod brwiami, delikatnie przechodząc ku wewnętrznym kącikom nie nakładając jednak ciemnego cienia w same wewnętrzne kąciki tuż przy nasadzie nosa, a zatrzymując się tuż nad nimi. Cienie należy dokładnie wycieniować, pamiętając o uniesieniu zewnętrznych kącików ku górze lekkimi ruchami pędzla po skosie.
Jeśli chodzi o makijaż ust – pełne usta to atut przy okrągłej buzi, aby i one przyczyniły się do jej optycznego wyszczuplenia malujemy je w następujący sposób: na środek górnej i dolnej wargi nakładamy jaśniejszą pomadkę lub błyszczyk resztę pozostawiając o ton ciemniejszą i matową.

Anna Łyczko BorghiSKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Witam. Do wszystkich kobiet używających kosmetyków i nie tylko : Pracuje w firmie rozprowadzającej kosmetyki bardzo dobrej jakości. Nawiążę współpracę z Paniami zasilając ich zasób kosmetyków w atrakcyjny sposób; ) GG: 10548075 lub e-mail : agnieszka.stosio19@gmail.com
/8 lat temu
JA jesli juz mam naprawde dobrze i modnie sie umalowac to zwykle zagladam na blog Rimmla, na którym znajduje takie własnie porady.