POLECAMY

W których miejscach się perfumować, by zapach utrzymał się dłużej?

aniwey
napisał/a: aniwey , 2014-11-19 14:49
Gdzie i co jaki czas najlepiej się perfumować, żeby zapach pozostał jak najdłużej? Nawet jak mam markowe perfumy, nie utrzymują się na mojej skórze zbyt długo. Może za małą dawkę psikam :(
mmachnicka
napisał/a: mmachnicka , 2014-11-19 15:36
Najlepiej perfumować skórę tuż za uchem. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość zapachu możesz wykorzystać trik z... wazeliną - najpierw małą ilość rozsmaruj na skórze a dopiero potem spryskaj skórę perfumami.
eenax
napisał/a: eenax , 2014-11-20 12:18
Utrzymanie sie zapachu to sprawa bardzo indywidualna.

Wiadomo ze zapach intensywniej pachnie na miejscach w których pod skóra pulsuje krew: na szyi, nadgarstki, zgiecia łokci etc. i tam warto sie perfumować.
Zapach tez lepiej się utrzymuje na tłustej niż suchej skórze warto wiec przed popsikaniem posmarować te miejsca czymś natłuszczającym np. masłem shea.

Co do zwiększenia ilości psików. Wybadaj pierw czy to tylko ty nie czujesz zapachu czy otoczenie tez. Bo często jest tak ze twój nos sie do zapachu przyzwyczaja odczuwa sie go mniej intensywnie.
napisał/a: m-arta_1234 , 2014-11-20 17:11
Podobno najlepsze są wnętrza nadgarstków i miejsce za uszami. Myślę jednak, że na trwałość zapachu perfum wpływa przede wszystkim ich jakość, dlatego czasem warto zainwestować w te lepsze by dłużej cieszyć się zapachem :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2014-11-21 12:45
Ja również słyszałam, że najlepiej w przegubach rąk, przy nadgarstkach i za uszami. W tych miejscach - blisko skóry - znajdują się tętnice i żyły, przez co skóra jest cieplejsza, a to z kolei wpływa na parowanie perfum.
napisał/a: jmroczkowska , 2014-12-19 15:07
Jest kilka strategicznych miejsc, w których skóra jest najcieńsza i temperatura ciała jest wyższa - za uszami, na skroniach, na nadgarstkach i...czubku głowy