POLECAMY

jak określić jaki kształt ma się twarzy?

Karola_155
napisał/a: Karola_155 , 2010-04-22 18:01
zawsze się nad tym zastanawiam...jak się kogokolwiek pytam to każdy ma inne zdanie...
agusiazet
napisał/a: agusiazet , 2010-04-22 19:09
Kłopot w tym, że nie każdy potrafi od razu stwierdzić, jaki kształt ma jego twarz. Oto kilka podpowiedzi, jak go rozpoznać.

Zaczesz włosy gładko do tyłu, uszy przykryj dłońmi i popatrz prosto w lustro.
czytaj dalej


Każda twarz ma niepowtarzalny charakter i trudno znaleźć dwie jednakowe. Mimo to, można rozróżnić 4 zasadnicze kształty: owalny, trójkątny, czworokątny i okrągły.

O niepowtarzalności każdego typu urody stanowią wszystkie cechy, które mają wpływ na kształt twarzy:

• szerokie czoło,

• wystające kości policzkowe,

• szpiczasty podbródek

• okrągłe policzki.

Sprawdź, jak rozpoznać swój typ. Oceniając zarys brody, policzków i czoła, pamiętaj, że górną krawędź określamy przez linię nasady włosów, a nie kształt czaszki.

Owalna

Uznawana jest za idealną. Najszersze miejsce konturu twarzy to kość policzkowa, pośrodku twarzy. Od tego miejsca twarz równomiernie sięga w górę i w dół, zaokrągla się miękko w stronę czoła i podbródka, dolna jej część jest dłuższa niż górna. Z takimi rysami nawet w mniej udanym makijażu, wygląda perfekcyjnie.

Trójkąt

Twarz ma charakterystyczne szerokie, często prostokątne czoło, u nasady włosów mogą występować zakola. Kości policzkowe wysoko osadzone, część podbródkowa znacznie wydłużona i zakończona wyrazistym podbródkiem. Najszersza część twarzy to kości policzkowe, najczęściej na wysokości oczu, typowe są tu szerokie usta, dość wąskie wargi i prosto osadzone, małe oczy.

Czworokąt

Najczęściej spotykany i najbardziej charakterystyczny typ twarzy. Mocno wykształcone kąty szczęki mają swój odpowiednik na czole. Twarz ma identyczną szerokość na dole i górze. Boczne partie twarzy mają linie proste. Charakterystyczne są tu pełne usta z zaokrągloną dolną wargą, duże oczy i widoczne w całości powieki.

Okrąg

Twarz najszersza jest na wysokości policzków. Owalny lub kanciasty kontur jest "wypełniony" i sprawia wrażenie okrągłego. Wszystko wydaje się zbyt okrągłe. Część policzkowa pełna, usta słabo zaznaczone, optycznie przytłoczone górna wargą, nos bywa zaokrąglony.

Typ mieszany

Często się okazuje, że nasza twarz nie spełnia wszystkich warunków, które pozwalałyby jednoznacznie określić jej kształt.

- Większość rysów twarzy ma charakter mieszany - podpowiada Monika Brożek, wizażystka. - Fantazja natury nie zna w tym przypadku granic. Może być twarz trójkątno-okrągła, jak i owalno-czworokątna oraz różne ich kombinacje. Często takie "formy mieszane" mają urok, są ciekawe i bardziej interesujące niż idealna w formie twarz. Wtedy dobierając makijaż czy fryzurę musimy polegać na swojej intuicji. Potrzebna jest kreatywność i cierpliwość, aby wyglądać perfekcyjnie.

Anna Pachorek
dzitka500
napisał/a: dzitka500 , 2010-04-22 21:40
tez nie wiem jaki mam kształt.