Sposoby na opuchnięte stopy

Przez cały dzień ciężko pracują, nic dziwnego, że często są zmęczone czy spuchnięte. Sprawdź, jak pomóc opuchniętym stopom.

1. Więcej się ruszaj
Rób przerwy w pracy. Zrób kilka przysiadów, kręć kółka stopami. Gdy długo stoisz czy siedzisz, bardzo spowalnia się krążenie krwi. W nogach wywołuje to uczucie ciężkości.

2. Wypróbuj kąpiel chłodzącą
Ulgę przyniesie ci moczenie nóg w chłodnej wodzie. Dodaj do niej kilka kropli olejku aromaterapeutycznego. Rozmarynowy relaksuje, z malwy usuwa opuchliznę, szałwiowy i z mięty pieprzowej odświeża, poprawia krążenie. Możesz także sięgnąć po płyny i sole do kąpieli stóp (np. Bingo, 15 zł; Nivelazione Farmona, 9,50 zł). Jeśli nie masz takiego kosmetyku pod ręką, wsyp do wody garść soli kuchennej.

3. Sięgnij po specjalny żel
Ratunkiem będą dla ciebie chłodząco-kojące żele do zmęczonych nóg (np. Flos-Lek, 14 zł; Farmona, 11 zł). Szukaj w nich wyciągów z arniki, miłorzębu, kasztanowca. Inne pomocne składniki to mięta i kamfora, która utleniając się, daje uczucie chłodzenia. Taki preparat wcieraj 2 razy dziennie, od dołu łydki do góry, masując ją ruchami głaszczącymi i uciskając opuszkami palców.

4. Pozwól stopom odpocząć
Wieczorem daj stopom trochę wytchnienia. Oprzyj nogi wysoko o ścianę – to pozwoli szybko odpłynąć nagromadzonej w nich krwi.

Jakie masz sposoby na opuchnięte stopy? Porozmawiaj na forum polki.pl

Jak działają leki na zdrowe nogi?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
Gość/4 lata temu
zuzia