Polki.pl
kom. (6)

Małgorzata Kożuchowska - wywiad z aktorką

W życiu nie ma przypadków - rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską, filmową Renatą.

Niektóre gazety pisały, że w „Dlaczego nie!” zagra Pani złą macochę. Kim naprawdę jest Pani bohaterka?

Renata to dyrektor artystyczny agencji reklamowej, w której będzie produkowana reklamówka perfum Ani Przybylskiej. Jest nowoczesna, zdecydowana, pewna siebie, kreatywna… A przynajmniej tak sama o sobie myśli. Chyba lubi rządzić… No i podkochuje się w Janku!

Filmowa Renata jest gotowa iść do celu choćby i po trupach… Pani też bywa tak bezwzględna?
Nie, ja wyznaję filozofię: nie rób drugiemu, co tobie niemiłe! I myślę, że dobro, które tworzymy i wysyłamy do ludzi, kiedyś do nas powróci. A jeśli walczymy nieczysto, to ktoś kiedyś uderzy w nas w taki sam sposób.

Na planie „Dlaczego nie!” występuje Pani w nowej fryzurze – z krótkimi włosami. Zmieniła Pani wygląd specjalnie na potrzeby filmu?
Nie, to tylko zbieg okoliczności – ale wspaniały! Zadzwoniła do mnie pani Ilona Łepkowska, z pytaniem, czy nie chcę przypadkiem obciąć włosów, bo to by jej świetnie pasowało do „M jak Miłość”... W pierwszym odruchu powiedziałam: „Nie!”. Ale po godzinie pomyślałam: „Czemu nie? Może to właśnie dobry moment na zmianę?”. A później, gdy już miałam nową fryzurę, zadzwonili do mnie pan Tadeusz Lampka z Ryszardem Zatorskim i zaproponowali rolę w „Dlaczego nie!”. Gdy zobaczyli mnie z krótkimi włosami od razu powiedzieli: „To jest Renata!”. Wtedy pomyślałam: „W życiu nie ma przypadków!”. I nagle wszystko zaczęło idealnie do siebie pasować…

Ale wychodząc z planu „Dlaczego nie!” ukrywa Pani fryzurę pod czapką… Źle się Pani z nią czuje?
Nie, wręcz przeciwnie! Tylko, że znam potęgę prasy. Wiem, że prędzej, czy później moja fryzura stanie się sensacją. Więc postanowiłam to wykorzystać. Pomyślałam o fundacji Ewy Gorzelak – mojej koleżanki aktorki, która pracuje z dziećmi z Centrum Zdrowia Dziecka, z oddziału onkologii. Ewa organizuje wyjazdy chorych dzieci na wakacje. A ja sprzedałam wyłączność na pierwsze zdjęcia z krótkimi włosami jednej z gazet – właśnie w zamian za wsparcie fundacji. I by żaden paparazzi tego wizerunku nie wykradł, chodzę w czapce.

Rozmawiała Małgorzata Karnaszewska
Studio InterfilmOceń 5,00 / 1

Radek Liszewski zdradza, czy lubi śpiewać kolędy w Święta

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Film

Skomentuj Małgorzata Kożuchowska - wywiad z aktorką

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Małgorzata Kożuchowska - wywiad z aktorką

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Kultura