Polki.pl
kom. (2)

Makijaż – twarz okrągła, oczy głęboko osadzone

Makijaż – twarz okrągła, oczy głęboko osadzone

Mam okrągłą twarz, wydatne usta i głęboko osadzone oczy z dużą przestrzenią między ruchomą górną powieką, a brwiami. Jaki makijaż jest dla mnie odpowiedni? Jak się powinnam malować?

Nati
Zacznę od kształtu twarzy – aby optycznie wyszczuplić twarz w kształcie okrągłym należy nałożyć po skosie, pod kością policzkową, zaczynając od miejsca przy uchu i kierując się w dół róż do policzków, który nie może być perłowy, ze świetlistymi drobinkami, ani w jasnych, pastelowych kolorach – wszystkie te elementy optycznie poszerzają. Należy natomiast wybrać róż koniecznie matowy, w kolorze, który jednocześnie będzie się komponował z naszą karnacją, najlepiej w tonacjach beżowo-brzoskwiniowych (dla ciepłych typów kolorystycznych) lub beżowo-różowych (dla chłodnych typów). Okrągłą buzię optycznie wydłuży także makijaż oczu po skosie, w górę. Pisze pani, że ma oczy głęboko osadzone, a zarazem przestrzeń między ruchomą powieką i brwiami jest znaczna. W tym przypadku radziłabym na całą ruchomą powiekę nałożyć jasny cień, może być perłowy czy świetlisty, a zewnętrzne kąciki oczu wycieniować ku górze, po skosie ciemniejszym, matowym cieniem, którym cieniujemy także partię w zagłębieniu oka, pod brwiami, delikatnie przechodząc ku wewnętrznym kącikom nie nakładając jednak ciemnego cienia w same wewnętrzne kąciki tuż przy nasadzie nosa, a zatrzymując się tuż nad nimi. Cienie należy dokładnie wycieniować, pamiętając o uniesieniu zewnętrznych kącików ku górze lekkimi ruchami pędzla po skosie.
Jeśli chodzi o makijaż ust – pełne usta to atut przy okrągłej buzi, aby i one przyczyniły się do jej optycznego wyszczuplenia malujemy je w następujący sposób: na środek górnej i dolnej wargi nakładamy jaśniejszą pomadkę lub błyszczyk resztę pozostawiając o ton ciemniejszą i matową.

Anna Łyczko Borghi


Oceń 5,00 / 1

Jak spędzić Dzień Dziecka? W kinie na "Angry Birds"

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Porady wizażystki

Skomentuj Makijaż – twarz okrągła, oczy...

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Makijaż – twarz okrągła, oczy...

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl