Grażyna Łobaszewska "Przepływamy" - nowa płyta

Poznajcie odmienioną Grażynę Łobaszewską, która celebruje każdy dzień, bierze się ze światem i swoją wrodzoną melancholią za barki i… „zaprasza na plażę”

ładowanie... patronat, muzyka, płyta, Grażyna Łobaszewska
fot. serwis prasowy

Kiedyś skarżyła się na nudę i – jak sama przyznaje – pielęgnowała w sobie smutek.  Dzisiaj to już nieaktualne.  Poznajcie odmienioną Grażynę Łobaszewską, która celebruje każdy dzień, bierze się ze światem i swoją wrodzoną melancholią za barki i… „zaprasza na plażę”.  Wielka dama polskiej piosenki przypomina płytą "Przepływamy", dlaczego uważa się ją za jeden z najważniejszych głosów i najwybitniejszych osobowości polskiej muzyki rozrywkowej.


Nie próżnowała przez ostatnie lata. Koncertowała, nagrywała – chociażby świetne albumy z piosenkami Krzysztofa Logana Tomaszewskiego i Czesława Niemena – a w wolnych chwilach pracowała z młodymi ludźmi, zdradzając im tajniki swojego fachu.  Ale na nowy autorski materiał Grażyny Łobaszewskiej czekaliśmy kilkanaście lat i pewnie czekalibyśmy dłużej, gdyby nie upór i entuzjazm kompozytora - Darka Janusa.  "Zakodował sobie, że chce nagrać płytę z Łobaszewską – i tak zrobił.  Przyjechał świetnie przygotowany, dał mi gotowy materiał i po dwóch tygodniach wybrałam 12 utworów" – wspomina wokalistka, pozytywnie zaskoczona przez Janusa, który nie tylko skomponował dla niej nowe piosenki, ale również zagrał na fortepianie i instrumentach klawiszowych oraz zajął się produkcją muzyczną płyty.  Jego wcześniejsze doświadczenie – od jazzowych big bandów przez orkiestry festiwalowe, po współpracę z gigantami polskiej piosenki – zaowocowało materiałem dojrzałym i różnorodnym.  Słychać na "Przepływamy" jazz i soul i funk, i trochę bluesa, ale mimo wszystko, jest to bardzo polska plyta.  To piosenki, które wejdą do kanonu, tak jak kiedyś stało się z utworami "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy". Tym bardziej, że nowe utwory nie tylko muzyką i śpiewem pani Grażyny są silne,  ale również znakomitym tekstem – wokalistka zaprosiła tym razem do współpracy m.in. Jana Wołka, Justynę Holm, Janusza Onufrowicza, a także swoją przyjaciółkę Katarzynę Węgrzyn i jej córkę Magdalenę.

Skoro już o współpracownikach mowa, nie sposób nie wspomnieć o Floydzie Anthonym Phiferze, amerykańskim wokaliście, który wniósł w ten album mnóstwo radości i luzu ("Oczarował mnie swoim aksamitnym głosem" – przyznaje wokalistka) czy o Kubie Badachu, z którym Łobaszewska zaśpiewała tu przejmujący duet "Nad rzeką marzeń".

Ale wystarczy tych fajerwerków – Grażyny Łobaszewskiej reklamować nie trzeba i nie wypada.  Dość powiedzieć, że ten cudowny głos brzmi równie dobrze, jak zawsze i śpiewa piosenki, jakich nie miał dawno. Odpłyniecie Państwo z "Przepływamy", to gwarantowane. 


PŁYTA: GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA „PRZEPŁYWAMY”
PREMIERA: 18.09.2012
WYDAWCA: Sony Music Poland

patronat, muzyka, płyta, Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska
Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska Grażyna Łobaszewska
materiały prasowe
Oceń zdjęcie 6 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Ola2013.09.16 05:10
To najwybitniejsza piosenkarka w tym kraju - ! Gdy śpiewa, czuję, że wszystko ma wagę, cenę i sens -...- kto inny ma taką klasę i kunszt - .?! - Powiem wam: NIKT - !!!
Gość2012.12.01 03:31
Swierdzam z przekonaniem i z wielką ssycafaktją, że jakakolwiek krytyka Premiera jest postawą antyobywatelską i antyspołeczną. Słyszeliśmy wszyscy, że zmiana składki do OFE z 7,2 na 2,2 wpłynie na wzrost emerytur i ich gwarancję. Słyszeliśmy rf3wnież od Pana Premiera, że Minister Grabarczyk dobrze wykonuje swoją pracę. Na tych przykładach wypowiedzi Premiera powinniśmy się cieszyć i uśmiechać i co najważniejsze nie krytykować, zresztą wystarczy trochę poczytać GW i zobaczyć jakie życie jest piękne.Ukłony
Gość2012.11.16 16:06
Wspaniale wygląda!!! Będę na koncercie we Wrocławiu, i już nie mogę się doczekać.
Gość2012.10.15 20:50
CUDOWNY CZŁOWIEK, FANTASTYCZNA WOKALISTKA, OSZAŁAMIAJĄCY GŁOS.
Gość2012.10.15 05:23
najlepsza polska wokalistka - czy to sie komus podoba, czy nie - !!! Żadne Anie Dąbrowskie i tym podobne nowe wynalazki nie maja z Łobaszewską szans - ! - co bylo słychać na TOP - TRENDY 2002 roku. Chyle czoła i zachęcam innych, by uczynili to samo.
Gość2012.09.30 00:26
Po przeczytaniu opinii o Grażynie Łobaszewskiej, zastanawiam się, co jeszcze mogę dodać -..: kunszt, klasa, wybitna osobowość, dojrzały czarny głos, NIGDY NIE ŚPIEWA "BYLE CZEGO" - nowa płyta jest cudna !!! Te teksty -...- ta muzyka - !!! - Ostatnia piosenka na płycie "przepływamy" zwaliła mnie z nóg -...- to jest tak cudna piosenka, że jeszcze w życiu czegoś tak pięknego (!), tak subtelnego (!) i tak głębokiego (!) nie słyszałam -... (!!!)
Gość2012.09.23 20:23
To jest osobowość! Arystka, a nie piosenkarka! Jej piosenki się przeżywa, wykonanie - delektuje, na jej płyty warto czekać!
Gość2012.09.18 15:20
przepiękne zdjęcia Wielkiej Artystki którą pokochałam za cudne piosenki wiele lat temu i za którą tęskniłam, za głosem, madrymi tekstami i odurzającymi wykonaniami. Ciesze się z nowej płyty