Polki.pl
kom. (4)

Gorączka w ciąży

Gorączka w ciąży

Jestem w 6 tygodniu ciąży i mam gorączkę 37-37.5 stopni, która utrzymuje się od 2 dni. Nie mam żadnych objawów grypy. Co mogłoby mi pomóc na obniżenie jej? Byłam u lekarza tu w UK ale przepisał mi antybiotyki, których nie powinno się brać w ciąży jak wynika z ulotki. Czy mogłabym wziąć polopirynę s albo paracetamol?
Vola

Prawidłowa temperatura ciała to 36,6 stopni Celsjusza. O gorączce mówimy gdy temperatura ciała wzrośnie od 37,6 i więcej. Jest to wtedy mechanizm obronny organizmu. W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała wzrasta o 0.5 stopnia. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała około 37 stopni Celsjusza jest jednym z objawów wczesnej ciąży, podwyższona temperatura od 37-37.5 jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą.

Jeśli pani lekarz nie określił, z jakiego powodu występuje taka temperatura u pani (mam na myśli np. zakażenie dróg moczowych - nieprawidłowe wyniki moczu, objawy przeziębienia itd.) proszę raczej zastosować domowe sposoby:
  • pić dużo płynów - soków
  • zimne okłady
  • lekko się ubierać (w sensie nie przegrzewać)
  • chłodna kąpiel
U pani to stan podgorączkowy, który w ciąży (jeśli nie stwierdza się jakichś schorzeń) jest normalny. Absolutnie proszę nie zażywać żadnej polopiryny s i paracetamolu też unikać we wczesnej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Gorączka w ciąży

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Gorączka w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko