POLECAMY

Czy wiesz jak rozpoznać grzybicę u królika?

Grzybica to bardzo popularna choroba u gryzoni - zwłaszcza królików. często jest mylona z innymi przypadłościami. Zobacz, jak ją rozpoznać i wyleczyć

Czy wiesz jak rozpoznać grzybicę u królika?

Twój królik wyskubuje sobie sierść z ciała? Nie oznacza to, że ma grzybicę - może wyskubywać sobie futerko w celu uwicia gniazda - większość królików ma ciąże urojone. Jeśli królik bardzo źle wygląda - często wyskubuje sobie futro do krwi - nie oznacza to, że jest chory.

Twój królik wyskubuje sobie futro tylko po zmianie wiórek? Oznacza to, że jest uczulony. Może być uczulony na plastik - klatki dla gryzoni nie są testowane w żaden sposób.

Jeśli jednak zauważysz problem skórny u królika trwający cały czas oznacza to, że ma grzybicę. Zacznij zatem leczenie. najlepiej kapać go w Nizoralu raz w tygodniu oraz smarować maścią Betadine - każdego dnia.

Pamiętaj, że grzybicę bardzo trudno wyleczyć. Dlatego lepiej jej zapobiegać - używaj tylko sprawdzonego sianka (najlepsze jest węgrowskie) oraz unikaj kontaktów królika z kotami. Koty często przenoszą bakterie powodujące grzybicę, pomimo, że same na nią nie chorują.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/tydzień temu
Królików się nie kąpię! Nie piszcie takich artykułów, bo same bzdury!
/2 lata temu
Królik nie jest gryzoniem.
/3 lata temu
jakim cudem koty przenoszą BAKTERIE wywołujące GRZYBICE?
POKAŻ KOMENTARZE (1)