Jak uratować telefon po zalaniu

Jak uratować telefon po zalaniu fot. Fotolia
Zamoczyłaś telefon? Jeszcze nie wszystko stracone!
Joanna Szczepaniak / 22.01.2014 10:57
Jak uratować telefon po zalaniu fot. Fotolia

Powodów zamoczenia telefonu może być wiele. Nie trudno zalać go kawą, gdy leży na biurku. Wiele osób utopiło telefon podczas korzystania z niego w wannie. Zdarza się, że telefon wpadnie nam... do toalety! W sezonie wakacyjnym wiele komórek poszło na dno w jeziorach, w morzu czy na basenie. Zamoczony telefon można czasem odratować! Trzeba tylko wiedzieć jak postępować. Jak uratować telefon po zalaniu?

1. Wyjmij komórkę

O tym, czy nasz telefon będzie uratowany z reguły świadczy to, jak długo telefon był zamoczony. Jeśli zdarzy nam się przykry wypadek to musimy jak najszybciej wyjąć telefon z wody lub usunąć z niego ciecz. Nasz refleks może uratować komórkę.

2. Wyjmij baterie

Druga czynność to błyskawiczne wyjęcie baterii z telefonu. Dzięki temu unikniemy różnych zwarć i przepalenia elementów. Wyjęcie baterii jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, aniżeli wyłączanie komórki.

3. Wyjmij kartę SIM i kartę pamięci

Nawet jeśli telefon nie będzie uratowany, to może uda się odzyskać dane z karty SIM oraz karty pamięci. Wyjmij je jak najszybciej z zalanego telefonu!

4. Osuszanie telefonu

Przystąp do procesu osuszania. Użyj chłonnych ręczników. Telefon połóż na kaloryferze. Pomaga również włożenie komórki do pojemniku z ryżem, który to ma właściwości higrskopijne. Odczekaj kilka dni, bo telefon będzie potrzebował tyle czasu na wyschnięcie. Po kilku dniach włącz telefon. Jeżeli nadal nie zadziała daj mu jeszcze kilka dni. Nawet po tygodniu bezczynności może okazać się nagle, że telefon... działa!

Wartościowe porady:




Redakcja poleca

REKLAMA