POLECAMY

Romantyczna kolacja we dwoje

Blask świec odbijający się w porcelanie, chłodzący się szampan, specjalnie przygotowane dania na pięknie nakrytym stole i nastrojowa muzyka, to wyobrażenie romantycznej kolacji, podczas której świętujemy walentynki czy rocznicę poznania. O czym warto jeszcze pamiętać, przygotowując kolację we dwoje? Przekonajcie się sami.

Blask świec odbijający się w porcelanie, chłodzący się szampan, specjalnie przygotowane dania na pięknie nakrytym stole i nastrojowa muzyka, to wyobrażenie romantycznej kolacji, podczas której świętujemy walentynki czy rocznicę poznania. O czym warto pamiętać, przygotowując kolację we dwoje? Przekonajcie się sami.

Romantyczna kolacja we dwoje

Fot. Depositphotos

Kiedy zdecydujemy się zaprosić bliską osobę na kolację, postarajmy się przyrządzić dla niej coś wyjątkowego. Najlepiej, jeśli sami coś ugotujemy, wówczas nasz wysiłek będzie wyjątkowo doceniony. Zajrzyj do działu „Kulinaria” w We-Dwoje. Dodatkowego uroku posiłkowi doda romantyczna aranżacja stołu.

 

Romantyczna kolacja we dwoje

Jeśli pogoda na to pozwala,wybierz romantyczne miejsce na świeżym powietrzu. Nic tak nie smakuje jak zwykłe kanapki i kawa z termosu pita na plaży w blasku zachodzącego słońca. Jeśli jednak decydujesz się na kolację w domu, zadbaj o wystawniejsze menu i romantyczną oprawę stołu. Dobrze, jeśli nakryjesz go jednobarwnym obrusem, dobierzesz do niego płócienne serwetki. Odrobinę luksusu zapewni zastawa z białej porcelany, srebrne lub stalowe sztućce, kieliszki z cienkiego szkła oraz eleganckie świeczniki.

Fot. AWM

Romantyczna kolacja we dwoje

Jeśli styl klasyczny nie pasuje do osobowości partnera, można zdecydować się na nowoczesną oprawę. Odpowiednie będą prostokątne talerze i półmiski, masywne kieliszki na grubych nóżkach, lniane serwetki oraz dekoracje z drewna lub wikliny. To wszystko na serwecie z surowego lnu. Nie powinno zabraknąć oczywiście świec. Możemy zestawić różne kształty i wielkości, pamiętając jednak, by wszystkie świece były w tym samym kolorze. Elementem dekoracyjnym mogą być muszelki i kamyki zebrane w czasie wspólnych wakacji – tego rodzaju drobiazgi przywołają wspomnienia miłych, spędzonych razem chwil.

 

 

Fot. Depositphotos

Romantyczna kolacja we dwoje

Jeśli zależy ci na gorącej atmosferze na kolacji i zaraz po niej, postaraj się, by na stole nie zabrakło słynnych afrodyzjaków: szparagów, awokado, małży, bananów i czekolady. Taka niegrzeczna przystawka nadać może ton całemu posiłkowi.

 

 

Fot. AWM

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Świetne rady,bardzo się przydadzą podczas jutrzejszej kolacji ;))