POLECAMY

ciągła walka z nadwagą

napisał/a: Lilka0309, 2016-10-23 09:43
Cześć wszystkim.
Całe życie walczę z nadwagą z różnym rezultatem... w każdym razie od pewnego czasu chciałam dość poważnie podejść do tematu i udałam się do dietetyczki. Pominę swoje pierwsze wrażenia :)
Zostałam zważona, zmierzona i zrobiony został ze mną wywiad co lubię, czy słodzę etc.
Nie dostałam jakiegoś gotowca, żadnych dokładnych wytycznych tylko rozpiskę jak godzinowo sobie rozłożyć posiłki itp.
I tak o dziwo stosuję się do systematycznego jedzenia o tych samych porach (zdarza się bardzo rzadko jakieś odstępstwo i to jest jakieś max 30 min. do godziny).
Opiszę mniej więcej mój dzień :
Godzina 6 pobudka
godzina 6.30 śniadanie 2 kromeczki(ok 60g) chleba grahamka najczęściej z pasztetem pieczonym lub twarogiem + pomidor/ogórek
godzina 10 II śniad. owsianka (łyżka siemienia, 3łyżki płatków owsianych, trochę rodzynek + ok 1 szkl. mleka
godzina 14 obiad najczęściej porcja mięsa/ryby (gotowane, duszona, pieczone bez tłuszczu) + surówka
godzina 16 owoc
godzina 17 aktywność fizyczna - 1 godzina na orbitreku
godzina 18 max 18.30 kolacja najczęściej pomidor z serkiem wiejskim, zdarza się do tego kromeczka chleba graham.
W ciągu dnia 2-3 kubków kawy, kilka herbat ziołowych, woda - w sumie ok 2l płynów.
I tak po 2 pierwszych miesiącach poszłam na kontrolę i ubyło 5kg, 1cm w pasie, 2cm w biodrach i ok - 0,2% tkanki tłuszczowej i ok +0,1 tkanki mięśniowej.
Teraz byłam na kolejnej kontroli, po 4 miesiącach od ostatniej i waga ani drgnęła, żaden parametr w tkance tłuszczowej ani tkance mięśniowej, o zawartości wody w ogr.nie wspomnę. Ubyło mi natomiast 7cm w pasie i 5cm w biodrach.


Co robię nie tak, że waga stoi w miejscu? Wszystkie badania mam ok(morfologie, tarczyce, cholesterol,kwas moczowy, cukier)
Czym są te ubywające cm skoro inne wartości stoją w miejscu?
Czy to możliwe, żeby ćwicząc od ok kilku miesięcy 4-5razy w tyg.nic tłuszczu nie ubyło i nic mięśni nie przybyło?
Może dietetyczka ma zepsutą wagę :) ?
diag_pl
napisał/a: diag_pl, 2016-10-26 15:17
Osoby mające dolegliwości związane z trawieniem czy metabolizmem, które uniemożliwiają odchudzanie, wykonać powinny badania genetyczne. Dotyczą one genów związanych z metabolizmem węglowodanów i tłuszczów czy odpowiadających za tolerancję glutenu, alkoholu i kofeiny. Dzięki nim można dobrać najbardziej optymalną dla siebie dietę.
napisał/a: chorutek, 2016-12-07 09:53
dokładnie tak u mnie pomimo diety, uprawiania sportu i wspomagania się immuno colostrum i innymi suplementami spadek wagi był mały a to dlatego, że mam problem z poziomem cukru.. nie mam cukrzycy mam insulinooporność i to przeszkadzało w zrzucaniu wagi... ale leczę się jem świadomie i waga powoli leci w dół :)
napisał/a: mysia231, 2016-12-14 13:27
Nie ma sensu brać jakiś tabletek, bo nawet jeśli uda nam się "dzięki nim" schudnąć, to i tak jest to zmiana tylko na czas brania tabletek. A jak przestaniemy to efekt jojo gwarantowany bo przecież nie uczymy się żadnych dobrych nawyków. A całe życie przecież nie będziemy brać jakichś chemicznych tabletek. Dużo lepszym rozwiazaiem jest po prostu ciężka praca. Włożenie w schudnięcie dużego wysiłku, dieta (wprowadzana stopniowa), ćwiczenia na siłowni http://www.energym.com.pl/ i prowadzenie zdrowego stylu życia. Będziemy na pewno dużo bardziej usatysfakcjonowani jak uda nam się w końcu osiągnąć nasz cel :)
napisał/a: Szpital_Pulsmed, 2017-03-27 18:49
U osób, u których różne diety lub środki farmakologiczne nie przynoszą efektów, stosować można balon żołądkowy. To metoda leczenia otyłości, która nie wymaga zabiegu operacyjnego, ani drastycznych terapii lekami. Dzięki redukcji objętości żołądka, zmniejsza się łaknienie i wzbudzone zostaje uczucie sytości.
napisał/a: Frecza, 2017-07-28 12:04
Na pewno warto iść do dietetyczki, żeby indywidualnie dostosować do człowieka diete