POLECAMY

Joga – dlaczego warto dać jej szansę?

Sprawdź to!

Joga – dlaczego warto dać jej szansę?
Nie lubisz wyciskać siódmych potów na siłowni? Spinning, zumba i crossfit cię nie przekonują? Pora zacząć uprawiać jogę! Ulubiony sport celebrytów, modelek i gwiazd kina znów wraca do łask. Nie męczy, nie wymaga drogiego sprzętu ani kondycji olimpijczyka. Za to poprawia funkcję oddechowe i polepsza zagospodarowanie energią. Powodów, dla których warto ćwiczyć jogę jest wiele. Oto kilka najważniejszych z nich.

Powód pierwszy – zapomnisz o pracy

Joga nie tylko doskonale odpręża, lecz również redukuje stres, oraz jego skutki w organizmie. Wszystko za sprawą redukcji kortyzolu (hormonu stresu), jaka odbywa się podczas relaksujących ćwiczeń. Kontrola oddechu, jakiej uczymy się przy każdej pozycji, sprawia, że uczymy się oddychać wolniej i spokojniej, a głębokie wdechy skutecznie działają na stres. Nie sposób nie docenić także duchowych właściwości jogi – wycisza, poprawia samopoczucie i pozwala na oderwanie się od codziennych zmartwień.

Powód trzeci – zyskasz upragnioną sylwetkę

Kilka kilogramów mniej bez zadyszki? To możliwe! Regularne ćwiczenie jogi przyśpiesza metabolizm i reguluje pracę układu pokarmowego. Ćwicząc w określonych pozycjach, stymulujemy pracę w naszych organów i ułatwiamy naszemu ciału pozbycia się niestrawionych resztek pokarmu. Tym samym fundujemy sobie naturalny detoks, ponieważ pobudzając naszą przemianę materii, sprawiamy, że toksyny są szybciej usuwane z naszego ciała.

Powód trzeci – wrócisz do pełnej formy

To jedyna z nielicznych aktywności ruchowych, którą mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku, wagi, płci czy formy. Nawet osoby schorowane czy kontuzjowane znajdą tu coś dla siebie. Regularne rozciąganie pomaga przy wielu dolegliwościach bólowych, w tych dolegliwościach reumatycznych, związanych z migrenami czy bólami miesiączkowymi. Dodatkowo, zapobiegają bólom będącym wynikiem zesztywnienia ścięgien i mięśni. Warto podzielić się swoimi dolegliwościami z nauczycielem, a na pewno dobierze zestaw ćwiczeń odpowiedni dla nas.

Powód czwarty – prawdopodobnie będziesz w niej świetny

Doświadczeni instruktorzy powtarzają, że najlepiej współpracuje im się z początkującymi. Nowi pasjonaci tego sportu są bowiem zdecydowanie bardziej otwarci na nowe techniki i ćwiczenia. Większość z nas już po pierwszych kilku zajęciach będzie zaskoczona jak dobrze nam idzie. Joga jest swoistym fenomenem. Mimo że nie znajdziemy w niej forsownych, wymagających siły ćwiczeń, uprawiając ją systematycznie, zafundujemy swojemu organizmowi zrównoważony rozwój.
 
Do rozpoczęcia przygody z jogą potrzeba nam, oprócz chęci, także wygodnego, niekrępującego ruchów stroju, oraz maty. Duży wybór akcesoriów do jogi znajdziemy w sklepach internetowych, m.in. Presto i Tradeinn.
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)