Polki.pl
kom. (0)

Ciąża a karmienie piersią

Ciąża a karmienie piersią

Mam synka 2-letniego, staramy się z mężem o kolejne rodzeństwo dla naszego synka, mam pytanie czy w czasie karmienia piersią jest ciężko żebym zaszła w ciążę??  Czy jeśli już by doszło do zapłodnienia to jak szybko mam odstawić synka od piersi, czy drugiemu nie będzie szkodzić? Ciężko jest mi jest odstawić od cyca, a wiem, że z moich piersi nic nie leci tylko synek się uspokaja!! Proszę o ratunek.

Ania
Prawda jest taka, że karmiąc dziecko piersią można zajść w ciążę. Jeśli w kolejnej ciąży nie pojawia się zagrożenie poronienia itp. można nadal karmić malca piersią. Proszę przeczytać artykuł, który rozwieje pani wątpliwości:
http://polki.pl/we-dwoje/karmienie;piersia;w;czasie;ciazy,artykul,6423.html
Proponuję przemyśleć swoją decyzję, ponieważ pani maluch to już dwulatek (sama pani stwierdza, ze cycuś to tyko uspokajacz). Ciąża to też pewien wysiłek dla mamy, czy potem będzie pani potrafiła odstawić malucha od piersi – skoro teraz jest trudno to zrobić? Czy ma to sens? Rozumiem więź emocjonalną pani z dzieckiem, ale… Cóż decyzja należy do pani. Na pocieszenie napiszę, że niektóre dzieci same odrzucają pierś, gdy mama nosi pod sercem drugiego maluszka – dzieje się to na skutek zmian hormonalnych w organizmie kobiety.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

Oceń 4,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Ciąża a karmienie piersią

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Ciąża a karmienie piersią

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko