Tylko mnie kochaj

Miłosne przygody trójki młodych ludzi - u nas do wygrania premierowe dvd!
/ 14.04.2008 12:53
tylko1.jpgDla prawdziwej miłości warto zaryzykować wszystko - to przesłanie wielkiej tegorocznej polskiej produkcji filmowej. Ryszard Zatorski, reżyserując komedię romantyczną „Tylko mnie kochaj” zaufał młodym, pięknym, zdolnym i popularnym aktorom. W filmie zagrały też takie sławy, jak Grażyna Szapołowska, Jan Frycz, Danuta Stenka i Artur Żmijewski. Oto bohaterowie filmu:

Maciej Zakościelny
„Michał, czyli bohater, którego gram w »Tylko mnie kochaj«, ma dopiero 27 lat, a już jest nieźle ustawiony. Jest współwłaścicielem biura architektonicznego”, opowiada aktor. Poznajemy go w momencie, gdy jego uporządkowane życie zostaje postawione na głowie za sprawą Julii (Agnieszka Grochowska) i siedmioletniej Michaliny (Julia Wróblewska). Nagle okazuje się, że musi w ciągu pięciu dni przygotować się do roli ojca i dokonać życiowego wyboru - Julia czy Agata (Agnieszka Dygant).
„Maciuś, kocham Cię” - fora internetowe są pełne takich wyznań. Młody, inteligentny, zdolny i do tego zabójczo przystojny, popularność zdobył dzięki roli komisarza Brodeckiego z „Kryminalnych”, Igora z „Na dobre i na złe”. Pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Szczęśliwie zakochany w Kasi Grabowskiej. która jest architektem zieleni. Zbiegiem okoliczności to też zawód dziewczyny, w której zakochuje się w filmie.

Agnieszka Grochowska
Gra Julię, w której zakochuje się Michał (Zakościelny). „Julia to samodzielna młoda kobieta, która zaczyna pracę, jest zdecydowana, ale nie idzie po trupach do celu, to po prostu fajna dziewczyna, która szuka w życiu ciepła i miłości”, mówi o swojej postaci Agnieszka Grochowska.
Aktorka wygląda na kruchą i delikatną, ale to tylko pozory. Tak naprawdę jest wulkanem energii. Niedawno skończyła Akademię Teatralną, a już może się poszczycić głośnymi rolami. Gdy była jeszcze w szkole, zadebiutowała w serialu „Zaginiona” u boku Danuty Stenki i Jana Frycza. Wystąpiła w filmie „Warszawa”, który na festiwalu filmów fabularnych w Gdyni zdobył Złote Lwy. Niedawno wyszła za mąż za reżysera tegoż filmu Dariusza Gajewskiego.


Marcin Bosak
W „Tylko mnie kochaj” zagrał asystenta w biurze architektonicznym.
Na co dzień 26-letni aktor nigdy nie rozstaje się ze swoim amuletem, modlitwą ormiańską zaszytą w małym woreczku. Ludzie, których spotyka na ulicy, myślą, że jest takim zimnym draniem, jak jego serialowy bohater Kamil z „M jak miłość”. Ale to nieprawda. Marcin jest czuły, wrażliwy i najbardziej na świecie zależy mu na szczęściu innych ludzi. Nie tylko tych najbliższych. Sam mówi, że gdyby urodził się w innych czasach, to na pewno byłby rewolucjonistą.

Julia Wróblewska
Siedmioletnią Julkę wybrano spośród 200 kandydatek do roli Michaliny - dziewczynki, która nagle wtargnęła w życie Michała, oświadczając mu, że jest jego córką.
Aktorskie początki Julki na planie „Tylko mnie kochaj” nie były wcale łatwe. Żeby pokazać jej, z kim będzie grała, producent zabrał dziewczynkę na plan serialu Kryminalni. Tak się złożyło, że Maciej Zakościelny grał akurat scenę, w której strzela. Julka tak się go przestraszyła, że po powrocie do domu powiedziała, że nie będzie z nim grać, bo go nie lubi. Aktor podszedł do sprawy bardzo poważnie. Zabrał ją na spacer do parku i na lody. Okazało się, że świetnie się dogadują. Gdy Julka marudziła na planie, wzywano Maćka, bo tylko on miał na nią wpływ.


Tomasz Karolak
W „Tylko mnie kochaj” gra Ludwika, kolegę Michała z biura architektonicznego, po uszy zakochanego w Łucji (Dominika Kluźniak), koleżance z pracy.
Chciał zostać lekarzem, ale w czwartej klasie liceum zakochał się w dziewczynie, która lubiła poezję. Postanowił jej zaimponować i poszedł do szkoły teatralnej. Jeszcze dwa lata temu znali go tylko bywalcy warszawskich teatrów. Rolą złodzieja nieudacznika Goldiego w filmowej komedii „Ciało” podbił serca szerszej publiczności. Od roku możemy go oglądać w serialu „Kryminalni” w roli starszego aspiranta Szczepana Żałody.

Dominika Kluźniak
Oto Łucja, w której na zabój jest zakochany Ludwik (Tomasz Karolak).
Do 17 roku życia Dominika Kluźniak chciała być pianistką. Kiedy jednak zobaczyła „Bulwar zachodzącego słońca, postanowiła, że zostanie aktorką. Zdała do Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku. W tym samym roku dostała nagrodę dziennikarzy na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zagrała też w serialach „Na dobre i na złe” i „Camera cafe” Na co dzień jest aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Za drugoplanowe role: Jaruszki w „Obsługiwałem angielskiego króla” według Bohumila Hrabala i Jadwisi w „Pamiętniku” według Witolda Gombrowicza otrzymała w 2004 roku nagrodę Feliksa. Niewysoka, drobna, z krótko obciętymi włosami twierdzi, że jej wygląd pozwala grać różnorodne postaci.


Agnieszka Dygant
Grana przez nią Agata w „Tylko mnie kochaj” wiedzie wygodne, dostatnie życie. Romansuje ze swoim wspólnikiem Michałem. Ma jedną słabość. Uwielbia facetów w mundurach.
Albo chociaż w służbowej czapce. Aktorka tak opowiada o swojej bohaterce: „Agata ma parszywy charakter, ale jest zabawna w swojej złośliwości. Mam nadzieję, że mimo to widzowie ją polubią”. Kariera Agnieszki Dygant nabrała przyśpieszenia dzięki roli przebojowej Frani Maj w serialu „Niania”. Ale serca widzów podbiła już wcześniej jako salowa Mariolka ze szpitala w Leśnej Górze („Na dobre i na złe”) i Czarna z „Fali zbrodni”. Ma 32 lata. Akademię Teatralną w Warszawie ukończyła z wyróżnieniem. Najlepiej sprawdza się w rolach komediowych. Rolę Czarnej zdobyła dzięki występowi w talk show, który prowadził jej profesor z uczelni Wojciech Malajkat. Odcinek zobaczył scenarzysta serialu.
I tak dostała rolę. W „Na dobre i na złe” miała zagrać tylko w jednym odcinku, ale tak spodobała się widzom, że scenarzyści specjalnie rozbudowali rolę. O swoim życiu prywatnym mówi niewiele. Wiadomo, że jest szczęśliwą żoną aktora Marcina Władyniaka.

Przemysław Sadowski
W filmie to on jest tym mundurowym, czyli oficerem, w którym zakochuje się Agata (Agnieszka Dygant).
Aktor zadebiutował w filmie „Pierwszy milion”. Na planie poznał swoją obecną żonę Agnieszkę Warchulską. Przez ostatnie lata można go było zobaczyć w serialach „Klan” i „Samo życie”. Zazwyczaj gra czarne charaktery. Stara się nie marnować szans, ale zdarzyło się, że nie przyjął kilku ról. Ostatnio zagrał w offowym filmie „Siedem grzechów popcooltury”, entuzjastycznie przyjętym na festiwalu filmowym w Gdyni. Teraz zadebiutował w zupełnie nowej roli, do której nie przygotuje go żadna szkoła - został ojcem.
Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Film na dvd trafia właśnie do sklepów, a u nas można wygrać 15 płyt ufundowanych przez ITI Cinema, proszę odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywa się zespół, który wykonuje tytułowy utwór w filmie?

Prawidłowa odpowiedź: Tytułową piosenkę wykonuje zespół Goya

1. Franek Banasiak, Włocławek

2. Maciej Bajerski, Gostyń

3. Magda Bota, Poznań

4. Teresa Szajdak, Poznań

5. Maria Kornacka, Biłgoraj

6. Barbara Białek, Wrocław

7. Michał Kaczmarski, Zielona Góra

8. Magdalena Iwanowska, Bartoszyce

9. Danuta Obara, Kielce

10. Monika Smolarczyk, Zagnańsk

11. Piwko Adam, Kielce

12. Urbaniak Maksymilian, Poznań

13. Tomaszkiewicz Artur, Konin

14. Grażyna Bałc, Wrocław

15. Dorota Smokuń, Gliwice

Gratulujemy, nagrody wyślemy pocztą!