To już 5 lat

Oto zwycięzcy poprzednich edycji plebiscytu „Vivy!” Z okazji jubileuszu przypominamy najpiękniejsze zdjęcia Najpiękniejszych.
/ 26.02.2007 14:17
Oni zdobyli serca Czytelników. Oto zwycięzcy poprzednich edycji plebiscytu „Vivy!”. Z okazji jubileuszu przypominamy najpiękniejsze zdjęcia Najpiękniejszych.


2005
- zdjęcia: Piotr Porębski/Mataluna

Katarzyna Cichopek
„Bosko seksowna, słodsza od cukierka”, tak uzasadniali Państwo wybór Kasi rok temu. Właśnie wtedy wygrała „Taniec z gwiazdami”. W programie zdobyła nie tylko umiejętności taneczne, ale także miłość.
Z tancerzem Marcinem Hakielem zaręczyła się, dziś prowadzą wspólnie szkołę tańca. Jej kariera zaczęła się siedem lat temu, kiedy wcieliła się w rolę Kingi w serialu „M jak miłość”. Gdy tańczyła w programie, równocześnie grała w serialu i kończyła psychologię w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

Paweł Małaszyński

Popularność przyniósł mu udział w serialu „Magda M.” w TVN. Paweł Małaszyński, zanim został aktorem, pracował jako kelner w hotelu Gołębiewski, barman, urzędnik w biurze paszportowym i studiował prawo. Czytelniczki „Vivy!” pisały, że podoba im się to, że jest wierny sobie i swojej żonie, że nie ma dla niego nic ważniejszego niż rodzina.

2004
- zdjęcia: Wojtek Wieteska

Otylia Jędrzejczak

Nie było żadnych wątpliwości, że w 2004 roku tytuł Najpiękniejszej należy się właśnie jej. Kiedy z Olimpiady w Atenach przywiozła aż trzy medale, cała Polska była z niej dumna.
„Teraz wszyscy noszą mnie na rękach, ale wiem, że kiedy się potknę, wiele osób się ode mnie odwróci”, mówiła wtedy „Vivie!” Rok później w wypadku samochodowym zginął jej ukochany brat. „Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek będę szczęśliwa”, zwierzyła się nam. Ale Otylia nie poddała się. Zaczęła trenować i znowu odnosić sukcesy.

Michał Żebrowski

Gdy wręczaliśmy mu nagrodę, odnosił sukces filmem „Pręgi”. Chwalono go za przełamanie wizerunku amanta. Michał ma opinię najbardziej tajemniczego polskiego aktora. „Nie dyskutuję na temat swoich miłości, przyjaźni, rodziny i pieniędzy. Naprawdę nie umiem publicznie o tym opowiadać. Czuję się zwyczajnie skrępowany”, zastrzega.
Jak często podkreśla, nie jest typem grzecznego, poukładanego faceta. Najczęściej, zarówno w życiu, jak i w zawodzie, idzie pod prąd.

2003
- zdjęcia: Robert Wolański

Grażyna Torbicka
„Wydaje mi się, że głosowano na mnie, jak na kogoś, kogo się dobrze zna, lubi i akceptuje”, mówiła po otrzymaniu nagrody. Doceniono jej wdzięk i elegancję, nienaganne maniery. Od ponad 20 lat szczęśliwie zakochana w swoim mężu. Od ponad 10 lat jest autorką programu „Kocham kino”, w którym poleca swoje ulubione filmy.

Artur Żmijewski
Szarmancki, inteligentny i przystojny. Specjalista od ról gangsterów i twardzieli. Ale to rolą wrażliwego doktora Burskiego w serialu „Na dobre i na złe” zdobył serca milionów. Nie spodziewał się wygranej: „Nie mam przecież parametrów wymaganych na wyborach Mister Universum”, żartował. Po odebraniu nagrody, mówił: „Zamierzam świętować fakt, że jestem postrzegany jako facet z pięknym wnętrzem”.2002
- zdjęcia: Marcin Tyszka

Magdalena Cielecka


„Nagroda była dla mnie zaskoczeniem”, mówi dzisiaj. Z jednej strony mile połechtała moją próżność, z drugiej poczułam się nieswojo, bo nie ma mojej zasługi w tym, jak wyglądam”. Magda Cielecka to nie tylko znakomita aktorka, jest również uznawana za ikonę stylu.

Robert Gonera

Uznanie zdobył dzięki roli w filmie „Dług”, popularność przyniósł mu występ w serialu „M jak miłość”. Tytuł Najpiękniejszego 2002 przyjął z przymrużeniem oka: „Był to dla mnie miły element tej zabawy, jaką są różne plebiscyty. Ja sam siebie nigdy w tej konkurencji bym nie obsadził”.