Scarlett Johannson  bez makijażu fot. Screen Facebook/ ONS.pl/ kolaż polki.pl

Scarlett Johansson: "Ceń wewnętrzne piękno bardziej, niż wygląd zewnętrzny"

Hollywoodzka aktorka apeluje do kobiet: "Ceń wewnętrzne piękno bardziej, niż wygląd zewnętrzny".
Edyta Liebert / 02.09.2016 15:01
Scarlett Johannson  bez makijażu fot. Screen Facebook/ ONS.pl/ kolaż polki.pl

To, co zazwyczaj widzimy w kolorowych magazynach i na instagramowych profilach gwiazd, daleko odbiega od rzeczywistości. Scarlett Johansson przypomina, że dążenie do "ideału"  mija się z celem. Nad wizerunkami gwiazd pracuje sztab stylistów i dopomaga im w tym Photoshop, ale na co dzień każda z nich spogląda w lustro i widzi po prostu siebie, zwykłą dziewczynę. Bez make-upu, po prostu siebie!

Światowe gwiazdy kibicuję Polkom na Instagramie

Nie tak dawno temat absolutnej rezygnacji z makijażu ponownie został podjęty przez Alicię Keys. Zainicjowała ona swoisty trend na Instagramie i nieustannie zachęca młode dziewczyny, jak i dorosłe kobiety, by zrezygnowały z "ukrywania się" pod warstwami make-upu. Od kilku miesięcy Keys nie pokazuje się w makijażu, "naga" wychodzi na scenę, by udowodnić kobietom, że wystarczy tylko zrobić pierwszy krok, zrzucić to, co zbędne (nie chodzi wcale o kilogramy!), by poczuć się wolną. Jak na influencerkę przystało, Keys zamieszała tym apelem w sferze beauty, a z dnia na dzień na Instagramie przybywa tylko zdjęć z dopiskiem #nomakeup.

 

Thinking about you and sending you love!!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alicia Keys (@aliciakeys)

Scarlett Johansson i jej definicja piękna

Nie tylko Alicia Keys uwierzyła, że kobiety mogą oswobodzić się z więzów, jakie narzuca społeczeństwo i kolorowy, często przekłamujący prawdę, świat mediów. W 2014 magazyn Vanity Fair wypuścił do sprzedaży numer, w którym piękne (w makijażu, jak i bez!) aktorki Hollywood pozowały do zdjęć całkowicie sauté.Każda z nich opowiedziała o swoich kompleksach z dzieciństwa, presji, jaką narzuca bycie na pierwszych stronach gazet oraz jaką pułapką jest porównywanie siebie do gwiazd, które mają za sobą sztab stylistów. W akcji wzięły udział m.in. Kate Winslet i Scarlett Johansson. Ta druga zdecydowała się na ponowny apel i umieściła swoje zdjęcie bez makijażu z fragmentem tekstu, jaki ukazał się 2 lata temu:

Za przepychem, za makijażem, za tymi wszystkimi oszałamiającymi ubraniami, kryje się zwykła dziewczyna, której po prostu przydarzyło się mieć nie do końca zwykła pracę. Są młode dziewczęta, które usilnie naśladują gwiazdy i chcą być takie, jak one. Starają się osiągnąć doskonałość, mieć idealne ciało, doskonałą skórę. Nie są w pełni świadome faktu, że za wygląd gwiazd odpowiada wiele projektantów, charakteryzator i Photoshop. Ich poczucie i przekonanie, czym jest piękno, jest błędne. Jeśli będziemy się skupiać na tym, jak wyglądać dobrze i tylko lepiej - popadniemy w obłęd. Uwolnij się! Pokochaj prawdziwą siebie. Nawet jeśli jesteś bez makijażu, możesz spojrzeć w lustro i z wielkim uśmiechem zaakceptować swoje niedoskonałości. Jeśli nie kochasz siebie jak możesz oczekiwać, że ktoś cię pokocha? Więc przede wszystkim naucz się kochać siebie poprzez bycie tym, kim jesteś, a nie tym, co wydaje ci się, że oczekuje świat. Musisz mieć tylko wielkie, piękne serce. Mam nadzieję, że rozpowszechnisz tę wiadomości i niech świat wie, że cenisz sobie wewnętrzne piękno więcej niż wygląd zewnętrzny.
 

Screen Facebook

Pod postem aktorki zaczęły pojawiać się tysiące komentarzy, które są dowodem na to, że temat przekłamywania kobiecego piękna i szukania go nie w sobie, lecz w kolorowych magazynach, jest ważny do podejmowania na każdym etapie życia kobiety. Zdecydowałybyście się na - w obecnych czasach odważną - sesję bez makijażu lub zamieszczenie swojego zdjęcia w społecznościach z dopiskiem #nomakeup?

 

Zobacz koniecznie:

Siła jest kobietą! Zobacz cover "Wannabe" Spice Girls