Próżno szukać drugiego tak utalentowanego artysty. Za życia sprzedał ponad 750 milionów płyt. Otrzymał 14 nagród Grammy. Wylansował dziesiątki hitów. Zarobił majątek. Na scenie był gwiazdorem. Jednak w życiu prywatnym nie zawsze wszystko układało się tak, jak powinno.
Michael Jackson dziś kończyłby 60 lat. Jego życie z zewnątrz przypominało bajkę, jednak czy na pewno nią było? Przeczytaj na następnych stronach!
Przeczytaj:
Swoich twórców uczyniły bogatymi ludźmi! Oto 9 najlepiej sprzedających się produktów wszech czasów
Sobowtór Michaela Jacksona robi furorę w internecie!
Michael Jackson urodził się 29 sierpnia 1958 roku. Od dziecka wykazywał ogromny talent muzyczny. Karierę rozpoczął już w wieku 6 lat jako członek rodzinnego zespołu The Jackson 5. Uroczy chłopiec, z gigantycznym afro i jeszcze większym głosem, wzbudzał zachwyt od początku. Po latach wyznał, że w tamtym czasie był wielokrotnie bity przez ojca.
W końcu podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. Z roku na rok zyskiwał coraz większą sławę i pieniądze. Chętnie wydawał je na doskonalenie swojego wyglądu. Mówi się, że przeszedł około 50 operacji plastycznych. Zmienił wygląd nosa, kości policzkowych, ust, powiek, podbródka. Wybielił skórę i przeszczepił włosy.
Swoją słynną posiadłość w Los Angeles nazwał Neverland, czyli Nibylandia. Na jej terenie stworzył park rozrywki, zoo, salę kinową, wioskę indiańską etc. Chętnie zapraszał do domu dzieci, co było powodem licznych plotek i spekulacji.
Król muzyki pop był podobno uzależniony od leków przeciwbólowych. Ponoć nadużywał również środków uspokajających i nasennych. Miał obsesję na punkcie zdrowia. Przyjmował również spore ilości suplementów i innych preparatów wzmacniających.
Tajemnicą owiana jest również przyczyna śmierci Michaela Jacksona. Gwiazdor zmarł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles. Do wiadomości publicznej podano, król muzyki pop zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca. Winnym nieumyślnego spowodowania śmierci uznano osobistego lekarza muzyka, Conrada Murray'a. Medyk miał podać piosenkarzowi lek o nazwie propofol, którego nie wolno stosować w warunkach domowych.