Krótkim pokazom umiejętności utalentowanych osób przypatrywała się (przy okazji oceniając je) trójka wymagających jurorów (Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Kuba Wojewódzki), podczas gdy widzowie zebrani przed telewizorami sms-ami wyrażali swoje poparcie dla uczestników programu.
Wokaliści, tancerze, muzycy, cyrkowcy, akrobaci, parodyści, zespoły muzyczne i wiele innych ciekawych osób zjawiło się na castingach, widząc przed sobą kolejną szansę, by zaistnieć w świecie show businessu. Niektórzy wzruszyli i głęboko zapadli widzom pamięć, inni rozbawili publiczność do łez. Wśród ok. czterech tysięcy uczestników znalazły się jednak prawdziwe talenty – osoby, o których z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy.
W sobotę mieliśmy okazję poznać finalistów pierwszej edycji programu „Mam talent”. Trzecie miejsce zajęła grupa Audiofeels, czyli ośmioosobowa grupa studentów z Poznania. Drugie miejsce (i 100 tys. zł) przypadło w udziale jedenastoletniej Klaudii Kulawik, która wzbudziła zachwyt już podczas eliminacji, śpiewając utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Utalentowana dziewczynka, pochodząca z Chechła w woj. małopolskim, w finale zaprezentowała piosenkę Stana Borysa "Jaskółka uwięziona".
Zwyciężyły… antyczne posągi w ruchu! Tak bowiem można określić profesjonalny duet akrobatyczny Bartłomieja Pankau i Jacka Wyskupa, występujący jako Melkart Ball. Śledząc ich występy można się zastanawiać… czy na wszystkich prawo grawitacji działa w równym stopniu? W sobotę właśnie ta dwójka była bezkonkurencyjna, zdobywając nie tylko zaszczytny tytuł laureatów, ale i sto tysięcy euro.
Zwycięzcom gratulujemy!
Przypomnijmy sobie pierwsze występy zwycięzców pierwszej edycji programu "Mam talent".
Melkart Ball
|
Melkart Ball |
Klaudia Kulawik
|
Klaudia Kulawik |
Audiofeels
|
Audiofeels |
oprac. Anna Curyło
Fot. mwmedia
Fot. mwmedia